anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

update hyper OS pe xiaomi 11 5G NE

jetei
Junior

stie careva cand se face update la HYPER OS? Sper sa-mi raspunda cineva de la Orange .(xiaomi mi 11 LITE 5G NE)

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut!

Ne-am interesat și noi la colegii noștri care se ocupă de telefoane și ne-au comunicat că aceste up-date-uri sunt programate de către cei de la Xioami, Orange neputând modifica/ influența acest proces.

Deasemenea ne-au spus că Xiaomi mi 11 LITE 5G NE urmează să treacă la Hypers OS în a doua jumătate a anului, posibil luna august, dar nu este o dată sigură.

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Având în vedere că nu a apărut nici măcar varianta de HyperOS China pentru el se pare că vei avea de așteptat .

Update-ul pentru telefon tau nu se afla in lista inițială primara a telefoanelor ce vor primi update-ul.

Telefonul tau se afla pe o lista posibilă a update-ului deci tragi tu concluzia.

In concluzie când va apărea versiunea HyperOS China pentru telefonul tau vei mai aștepta foarte puțin pentru versiune globală cam o luna.

am vazut ca e pe lista. deci o sa primeasca update. e pe lista unde zice clar ca il va primi in prima a anului 2024

Pololică
#StarMember

RafaHelper
#StarMember

Salut @jetei

Lista aceea nu este oficiala si poate suferi modificări, asa cum este precizat si acolo. 

Pana in acest moment doar gama Xiaomi 13 a fost confirmata ca va primi update la inceput de an 2024 (ianuarie-martie).

RafaHelper_0-1707252653478.png

Pentru a fi la curent cu lista actualizata verifica constant aceasta pagina oficiala: https://www.mi.com/global/hyperos
Orange nu are legătura cu acest update. Update-urile le primești de la producător prin OTA(over the air).

Doar gama 13?:) au început de zile bune și gama 12, gama 11(cele compatibile , printre ele și 11 lite/5g/5g NE) urmând și ea cât de curând, mai exact după ce se termina gama 12 de actualizat. P.S dețin Xiaomi 11 lite 5g NE și sunt tester hyperos

@BogdanNg vorbim de varianta stable/finală si nu de variante de test/beta. Conform site-ului oficial acestea sunt informațiile la acest moment.

Anonim
Neaplicabil

Ești tester China sau global?

Ai deblocat bootloader-ul.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu sunt de la Orange, dar îți pot spune că au început să primească unele modele. Din câte înțeleg, vor primi anul acesta majoritatea modelelor mai noi.

Detalii aici:

https://mi-home.ro/blogs/stiri/upgrade-la-xiaomi-hyperos-vezi-aici-lista-telefoanelor

Sper să îți răspundă și cineva de la Orange!

Baftă! 

ideea este ca update.urile trec mai intai pe la ORANGE. le verifica si dupa le da drumul. deasta se intarzie. ma refer la cei care au cumparat tel de la ei.

@Vio73 nu e o informație confirmata "Amintiți-vă că lista de telefoane nu a fost confirmată oficial și este eligibilă pentru modificări". Hai sa oferim surse credibile care pot ajuta utilizatorii.

Mi-a spus o cunoștință de-a mea, cu telefon Xiaomi 12 T pro, că a primit. Telefonul este luat de la Orange. Nu am verificat personal, dar mă gândesc că știe ce spune.

@Vio73 asta e cu totul altceva.

Anonim
Neaplicabil

Se pare că este un subiect interesant, toți utilizatorii de Xiaomi cu modele mai noi așteaptă acest update la HyperOS.

Am găsit și un link oficial de la Orange. Îl las mai jos dar concluzia este că trebuie să ai răbdare. Update-urile la HyperOS vin pe regiuni dar nu neapărat la toți utilizatorii deodată. Așa că ai răbdare.

Uite și link-ul promis:

 

https://www.orange.ro/info/gadgets/article/ce-dispozitive-pot-face-upgrade-hyperos-cel/2172728

@Anonim vorbim de un articol preluat de pe site-ul https://www.go4it.ro/ pentru ca exista un acord in acest sens, dar asta nu înseamnă ca informația e oficiala.
Asa cum este menționat si in articol: "Acesta este un articol informativ. Produsele descrise pot sa nu faca parte din oferta comerciala curenta Orange. Continutul acestui articol nu reprezinta pozitia Orange cu privire la produsul descris, ci a autorilor, conform sursei indicate."