anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Sport se închide

Razvan
#StarMember

Începând cu 30 iunie 2024, canalele Orange Sport devin istorie. Această măsură va avea un impact asupra dvs.? Veți lua în calcul renunțarea la serviciile de televiziune disponibile prin Orange/OROC? 

74 Răspunsuri 74

Luci_TLM
Cunoscător

Salutare tuturor! Cum s-a mai discutat aici, e pacat ca isi pierd unii locul de munca dar sincer ca iubitor de sport si ca cetatean roman, eu lasam doar televiziunea nationala sa transmita competitiile unde participa sportivi romani iar celelalte campionate si intreceri ce nu tin direct de sportivii romani, sa poata fi preluate de providerii privati si televiziuni private. Ati putea spune ca e discutabil si intr-un fel asa si este, pentru ca multi sportivi romani performeaza si in locatii si echipe internationale dar ce m-a deranjat mereu a fost faptul ca pentru un turneu, campionat sau un meci trebuia sa fii abonat la alt provider de televiziune si vice-versa. Deh, competitia si banul! Noroc cu platformele online. Oricum nimic nu mai e constant, in siguranta si de bun trai in lumea aceasta din pacate.

BlackWolf
Senior certificat

Salut!

Este o veste proasta, pacat de angajati. Oricum, pierderea nu este foarte mare deoarece Orange Sport si Prima Sport transmiteau cam aceleasi lucruri, fiind ambele sub administrarea Clever Media, doar ca Orange Sport avea o calitate mai buna decat Prima Sport. Mereu alegeam Orange Sport in detrimentul Prima Sport. Nu va avea un impact asupra mea, deoarece au ramas canalele Prima Sport, la o calitate putin mai slabuta, dar asta este, macar le avem pe alea. Nu renunt la Orange TV din cauza asta, probabil as fi renuntat daca disparea si Prima Sport si nu mai aveam nici o alternativa la Orange. Atunci ar fi ramas doar Digi Sport care este doar la Digi, deocamdata...

Salut si buna seara ,,BlackWolf"! Ma bucur pentru faptul ca ne-ai scris din nou! Situatia e asemanatoare si la mine vis-a-vis de canalele Orange Sport. Eu sunt un pic dezamagit ca pe platforma mea IPTV la Orange Romania Comunications inca nu am Eurosport 4K desi la Orange Romania se receptioneaza inca din iulie 2023 ce-i drept pe platforma cablu pe pozitia 900. Am aflat intamplator in aceasta seara din postarea bunului nostru coleg, Vio73. Am sunat la Relatii cu clientii si au spus ca in cateva ore o sa intre in grila pe pozitia 317, TVR Sport. Probabil vor transmite Olimpiada de la Paris. Daca tot iti scriu, vezi ca am rezolvat cu internetul fix adica Fibra 2300. Tot eu am rezolvat-o insistand si amenintand cu ANPC-ul. Au avut niste probleme pe anumite access point-uri si trunchiur de infrastructura si mi-au resetat pe cont totul si acum e fulgerrrrrrrr linia din nou! A se vedea poza. Nu m-am lasat si timp de 12 zile ciuma pe capul lor am fost si ei pe al meu!

Mă bucur că s-a rezolvat! Merge super!

BlackWolf
Senior certificat

Buna seara, Luci!

Multumesc, si eu ma bucur ca ne-ai scris din nou! Da, e naspa ca nu a ajuns Eurosport 4K si pe OROC, dar nici nu cred ca va mai ajunge, va fi doar la noul Orange rezultat dupa unificarea Orange cu OROC. Da, asa este, TVR Sport va transmite si Olimpiada de la Paris. Sa ma uit si eu sa vad daca a intrat si la mine TVR Sport pe Orange, ca nu m-am uitat, dar cred ca a intrat...

Bine ca in sfarsit s-a rezolvat problema, este o veste foarte buna, dar pacat ca nu au stiut ei ce au de facut si a trebuit sa le spui tu. Vitezele sunt excelente, acum speram sa si tina. Si da, trebuie stat pe capul lor, ca altfel problemele se rezolva greu sau deloc...

BlackWolf
Senior certificat

A intrat TVR Sport si la mine, dar este in format SD, nu HD. Se vede oribil pe televizorul mare, nici nu ma pot uita la asa ceva. Orange, ce faceti?! Bagati varianta HD, nu va mai bateti joc si nu mai bagati variante SD aiurea, ca le-a trecut vremea, sunt proaste si nu se mai uita nimeni la ele...

Luci_TLM
Cunoscător

Probabil ai abonamentul pe platforma TV cablu digital. La mine pe IPTV inca nu a intrat in grila pe pozitia 317 cum mi s-a spus la Relatii Clienti.

Aici puteti citi informatii despre TVR Sport:

TVR SPORT debutează pe 30 martie | TVR.RO

Sursa: www.tvr.ro website

Din cate am citit, TVR Sport nu se transmite in format high definition doar SD. 

BlackWolf
Senior certificat

Dap, am abonamentul premium Orange DTH de care sunt foarte multumit, posturile se vad lacrima, merg impecabil si crapa semnalul foarte rar. Cred ca se vede mai bine si e mai stabil chiar si decat pe cablu digital. Deci, daca se transmite doar in format SD sa se uite ei la el, eu nu ma uit la asa ceva. Pe TV-ul de 55 inch se vede prea rau. Din partea mea sa scoata postul asa cum l-au bagat. Cred ca urmeaza sa bage postul si la tine...

Nu stiu cat e de adevarat, dar spunea cineva care lucreaza in domeniu, de exemplu ca pe satelit posturile HD se transmit la o calitate superioara fata de posturile HD transmise prin cablu. Cica ar fi formatul HD sau Full HD nativ si nu SD convertit in HD ca pe cablu. La cum se vede, nu stiu, dar tind sa cred ca are dreptate...

Anonim
Neaplicabil

Orange nu mai are banii de renunță la posturile de sport înseamnă că au probleme marii financiare

Posibil trebuie să reducă din costuri.

Ei aveau nevoie de infrastructura și abonații Telekom restul este "moloz"

Salutare!

Eu nu prea cred! Posibil doar să-si optimizeze costurile!

BlackWolf
Senior certificat

Salut!

Este o veste proasta, pacat de angajati. Oricum, pierderea nu este foarte mare deoarece Orange Sport si Prima Sport transmiteau cam aceleasi lucruri, fiind ambele sub administrarea Clever Media, doar ca Orange Sport avea o calitate mai buna decat Prima Sport. Mereu alegeam Orange Sport in detrimentul Prima Sport. Macar bine ca mai avem alternativele Prima Sport, decat nimic...

Probabil canalele Orange Sport nu mai erau rentabile si au fost nevoiti sa renunte la ele ca sa mai reduca din cheltuieli. Si asa Orange si Orange Romania Communications care sunt proprietarii Orange Sport merg pe pierdere de vreo 2 ani si nu prea isi mai permit sa mai cheltuie bani aiurea, bani care ar merge mai bine bagati in infrastructura decat in posturile alea TV...

Salut,

Lucrezi pentru Orange Sport?

As dori sa aflu și parera ta despre situația legata de Orange Sport.

Topicul Orange Sport se închide a fost blocat.

Păcat tocmai ce veneau părerile fanilor Orange Sport.

Puteau să vina niste idei și sugestii interesante din partea fanilor acestor posturi Tv ce puteau ajuta Orange să înțeleagă mai bine nevoile acestora.

 

Pe surse,cei de la COMCAST,vor sa preia pachetul majoritar.Da,Doamne,sa intre americanul pe piata,sa rupă pe ungurul DIGI