anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot face abonament de internet prin fibra pe o perioada de 6 luni?

Nico11
Junior

Salut!M-am mutat in chirie si stau pe o perioada nedeterminata. Aș putea face abonament de internet prin fibra pe o perioada mai scurta, de exemplu 6 luni?

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut, Nico!

Contractele pentru internet prin fibra se pot încheia doar pe 12 sau 24 de luni.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Anonim
Neaplicabil

Din discuțiile cu reprezentanții Orange se pare că nu.

Se poate semna doar pe 12 luni sau 24 luni

Cel mai bun mod de a afla este de a contacta departamentul relații cu clienții și să vezi ce oferte sunt disponibile in zona ta.

Tel : 0374300300 apel tarif normal

Yup, am discutat cu cei de la Orange si e asa cum mi-ati comunicat dvs

Pololică
#StarMember

Salutare!

Teoretic da, practic s-ar putea sa nu renteze daca vrei sa ai ceva reduceri.

PS: ce intelegi prin contract nedeterminat? Contractele de chirie sunt pe perioade prestabilite (6/12/24 luni cu posibilitate de prelungire automata cu cate o luna pana una din parti notifica rezilierea). Nu am auzit de chirii pe termen nelimitat (propritarul ar ramane cu proprietatea blocata daca nu poate scoate chiriasul).

Salut!Contractul meu e pe perioada nedeterminata, pana hotarasc eu sa ma mut.

Vio73
#StarMember

Salutare!

La servicii fixe, nu se poate. Doar la mobile. Dar de curiozitate, nu poți să folosești ceva alternativ, un hotspot, un wifi de la cineva, etc?

salut! Am nevoie de internet pentru pc, deci obligatoriu prin cablu.

Anonim
Neaplicabil

Poți folosi un adaptor wireless pentru PC și faci hotspot din telefon asta daca ai date mobile nelimitate și viteza buna.

DanielaH
Moderator

Salut, Nico!

Contractele pentru internet prin fibra se pot încheia doar pe 12 sau 24 de luni.

Nico11
Junior

Am vorbit la centrul orange si mi s-a comunicat ca nu:(

Da, stiu. Initial am si scris ca nu se poate. Am decis insa sa ma uit daca nu exista si vreo pagina oficiala si am modificat ce am scris. Am gasit-o, dar aparent aceea este pentru abonamentele de voce.

Deci da, din pacate, pentru cazul asta nu se poate.

Client Orange

Nico11
Junior

Multumesc frumos!