anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot trece de la Yoxo la prepay Orange și apoi la un abonament Orange online?

koji
Junior

Salut! Vreau să trec de la Yoxo la un abonament Orange Smart Plus 15 beneficiind de reducerile acestor zile (24 luni), dar văd că se poate doar la un magazin fizic.

Intrebare: dacă trec la orange prepay, modificarea se face instant, nu? În intervalul de 24H, cât mi se oferă 1000 minute și 10GB de net, pot porta numarul de pe acest prepay la abonamentul de mai sus?

1 Soluţie acceptată‚

GeorgianaD
Moderator

Salutare, @koji ! Poti trece de la Yoxo pe PrePay și ulterior pe abonament, iar trecerea se face instant, însă pentru a beneficia de oferta de pe site, trebuie ca migrarea să fie făcută pe un cod de abonat existent.

Dacă nu ai deja un cod de abonat, PrePay-ul pe care vrei sa îl migrezi la abonament, trebuie să îndeplinească condiția de vechime de minimum 6 luni.

Vizualizare soluţie în postul original

48 Răspunsuri 48

Bu se rezolva nimic, operatorul spune acelasi lucru - e musai 6 luni vechime chiar si la migrare din contul de abonat

Salut, @wurgut ,

Ne poți detalia, te rugăm situația?

wurgut
Începător

Nu stiu cu ce mai pot detalia situatia dar hai sa incerc...

1. Abonament Yoxo inchis dar imposibil de reactivat din aplicatie... doar in Orange shop (zice Yoxo), dupa trecerea pe prepaid, daca vrei sa pastrezi SIM-ul/numarul

2. Ma deplasez in Orange shop (Promenada mall) unde domnisoara imi spune ca nu poate face nimic, doar din aplicatie :((

3.Cumpar o cartela prepaid si o activez/adaug la contul meu Orange (alaturi de 6 abonamente existente)..

4. Incerc sa migrez numarul nou prepaid pe oferta SIMO 50% 24 luni... Ooops, numarul nu este eligibil..

5. Caut pe comunitatea Orange si dau de postarea "moderatorului" care zice: "Poti trece de la Yoxo pe PrePay și ulterior pe abonament, iar trecerea se face instant, însă pentru a beneficia de oferta de pe site, trebuie ca migrarea să fie făcută pe un cod de abonat existent. Dacă nu ai deja un cod de abonat, PrePay-ul pe care vrei sa îl migrezi la abonament, trebuie să îndeplinească condiția de vechime de minimum 6 luni." Degeaba incerc, nu merge..

6. Citesc mai jos postarea unui binevoitor "suna la 021 98 90 si se rezolva". Sun si primesc acelasi raspuns "migrarea la oferta se poate face DOAR dupa 6 luni vechime indiferent daca esti abonat existent sau nu"..

7. In concluzie nimic nu merge, doar pierdere de timp si bani.. Sper ca acum e clara "situatia"..

 

Salutare,

Mulțumesc pentru clarificări! Condițiile ofertelor diferă și se pot schimba în funcție de campanie.

În situația descrisă, îți confirm faptul că pentru a transfera o cartelă reîncărcabilă la abonament conform ofertei din online (oferta cu discount 50% aplicată abonamentelor SIMO), cartela PrePay trebuie să îndeplinească condiția de vechime de minimum 6 luni în rețeaua Orange, indiferent de vechimea abonatului.