anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Deficiente redirectionare apeluri la yoxo

user_13732044
Junior entuziast

Am activat serviciul redirecționare apeluri la abonamentul Yoxo, dat sunt dezamăgit. La abonamentul clasic, atunci când activezi acest serviciu,te lasa sa alegi după câte apeluri sa se facă redirecționarea, dar la Yoxo nu ai aceasta opțiune,redirecționarea se face direct către numărul selectat,deci telefonul meu nu mai suna. Am și un abonament clasic,dar acolo am selectat sa sune de câteva ori și abia apoi, daca nu răspund,sa se redirecționeze apelul către numărul selectat. Oare se poate rezolva aceasta problema?

 

1 Soluţie acceptată‚

Am scris și pe messenger-ul de la Yoxo și am primit următorul răspuns:

"La abonamentele YOXO, redirectionarea este doar de tip NECONDITIONAT, adica redirectionarea se va face catre numarul ales in ORICE situatie, fie ca telefonul este inchis, ocupat, liber sau aflat intr-o zona fara receptie, de aceea, apelul se va redirectiona direct pe celalalt numar, in momoentul in care esti apelat".

Deci, în sensul în care am dorit eu redirecționarea apelurilor, acest serviciu de la Yoxo, pe mine nu mă ajută. Nu vreau să interpreteze nimeni nimic greșit, scriu pentru a ne informa unii pe alții despre cum funcționează acest serviciu,care ,sincer, pe mine mă fascinează prin flexibilitatea acestuia și prin faptul că totul este digital. Am și un abonament clasic,în consecință aspectele semnalate nu mă afectează în acest moment prea mult,dar luam în calcul ca și acel abonament care va expira curând,să-l trec pe Yoxo,însă  deocamdată,ținând cont de unele diferențe existente între abonamentul clasic și Yoxo,probabil am să mai cântăresc lucrurile înainte de a lua această decizie. 

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

FLo1
#StarMember

@user_13732044: Opțiunile de redirecționare aferente aplicației de ”apeluri” nu te ajută? Adică acolo ai opțiunile de redirecționare în diverse situații (când e ocupat, la toate apelurile, când nu răspunzi etc), dar e drept, sunt și variante de configurat aferente SIM-ului. 

Am scris și pe messenger-ul de la Yoxo și am primit următorul răspuns:

"La abonamentele YOXO, redirectionarea este doar de tip NECONDITIONAT, adica redirectionarea se va face catre numarul ales in ORICE situatie, fie ca telefonul este inchis, ocupat, liber sau aflat intr-o zona fara receptie, de aceea, apelul se va redirectiona direct pe celalalt numar, in momoentul in care esti apelat".

Deci, în sensul în care am dorit eu redirecționarea apelurilor, acest serviciu de la Yoxo, pe mine nu mă ajută. Nu vreau să interpreteze nimeni nimic greșit, scriu pentru a ne informa unii pe alții despre cum funcționează acest serviciu,care ,sincer, pe mine mă fascinează prin flexibilitatea acestuia și prin faptul că totul este digital. Am și un abonament clasic,în consecință aspectele semnalate nu mă afectează în acest moment prea mult,dar luam în calcul ca și acel abonament care va expira curând,să-l trec pe Yoxo,însă  deocamdată,ținând cont de unele diferențe existente între abonamentul clasic și Yoxo,probabil am să mai cântăresc lucrurile înainte de a lua această decizie.