anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Transfer Orange Money - Revolut

Sandorandreea
Începător

Bună ziua ! în cât se procesează transfer din Orange money, într-un cont de revolut, mulțumesc 

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Mie mi-a ajuns în aceeași zi, dacă am făcut transferul până pe la orele 14-15,  și a doua zi, dacă a fost făcut în restul timpului.

 

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Depinde de ora la care se face plata. Dacă este până la ora 15, banii ajung în aceeași zi. După ora 15, banii ajung următoarea zi lucrătoare.

Totuși, dacă Revolut are conturile la Alpha Bank, banii ajung instant. 

IBAN-ul REVOLUT este de LIBRA Bank (BREL), deci slabe perspective de transfer în câteva ore, dar de pe o zi pe alta.... DA.

LE: IBAN-ul de LEI, pentru că cel de EURO sau USD este naționalizat.... ”made in Lituania” 🙂

Vio73
#StarMember

Salutare!

Mie mi-a ajuns în aceeași zi, dacă am făcut transferul până pe la orele 14-15,  și a doua zi, dacă a fost făcut în restul timpului.

 

Razvan
#StarMember

Salutare! Pentru a încărca instant contul de Revolut, poți utiliza metoda Top-up și nu mai este nevoie să aștepți după programul băncilor. 

RafaHelper
#StarMember

Salut @Sandorandreea

Depinde de modul de transfer, ai făcut transfer bancar, adăugat bani cu Google Pay sau folosind cardul Orange Money?

Ultimele 2 sunt aproape instante, iar prima metoda(transferul bancar) depinde de ora cand s-a efectuat transferul, mai multe detalii poți găsi aici: https://www.orange.ro/money/utile/ in secțiune "Ore limită la procesarea tranzacțiilor"