anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei GT3 pro vs Redmi Note12 Pro

Ioa78
Junior

Hello.

Am un huawei GT3 pro..și de curând un alt telefon..adică Redmi Note 12 pro. Nu reusesc să găsesc în aplicația google play aplicatia Huawei Health..deci nu pot imperechea cele două aparate și bucura de ele.

Play, help..

Și 2.. păreri despre Redmi Note 12 pro?

Mulțumesc

 

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Cauta Huawei Health apk sau https://consumer.huawei.com/en/support/content/en-us01057456/

Legat de Redmi, nu știu ce să zic. Părerile sunt și Pro, dar și contra. 

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Pololică
#StarMember

Cauta Huawei Health apk sau https://consumer.huawei.com/en/support/content/en-us01057456/

Legat de Redmi, nu știu ce să zic. Părerile sunt și Pro, dar și contra. 

Pai și părerea ta care este?

Eu caut baterie buna..și poze decente.

Citește topicul urmator: https://comunitate.orange.ro/t5/telefoane-tablete-%C8%99i-accesorii/xiaomi-redmi-note-12-pro-plus/m-... 

 

Poți să-ți faci o idee de la cei care folosesc Redmi. 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Cauta in AppGallery, Huawei nu mai are servicii Google, din pacate...

Un Honor nu-ti place? Sunt mai compatibile, Honor fiind un Huawei cu GMS.

Nu prea..

O să mă obișnuiesc..până strâng bani de iPhone:))

Sa vedem cum va fi bateria acum..

 

Dacă ești chitit pe IPhone, știi ca ai posibilitatea să-l cumperi în rate pe factură, nu? 

Știu, dar trebuia avans..mărire abonamenttttt..ufffff

Reincarca 3 cartele cu minim 6E lunar si vei primi 3x20 puncte. La achizitia online, valoarea punctelor se tripleaza (adica 3x20x0.3E=18E lunar reducere extra). Cu cat mai multe luni, cu atat mai mare reducerea (teoretic, daca incarci 3 cartele cu 6E (sau mai mult) vei avea, dupa 24 luni, o reducere suplimentara de 432E, plus punctele pentru achitarea facturii, probabil vei ajunge undepa pe la 450-460E, adica, cam jumatate de IPhone, ceea ce ar putea acoperi avansul).

NB: calculul este facut cu respectarea conditiilor actuale Thank You si nu am luat in calcul utilizarea Orange Money (care aduce un maxim de 50 de puncte lunar pentru primele 50 de utilizari, in fiecare luna).

Stiu, suna frumos, dar pe mine m-au ajutat reincarcarea lunara timp de doi ani (n-am ajuns la 400E, ci pe la 100E, dar s-au simtit la telefonul cumparat).

Pentru mine este complicat..poate părea aiurea..

Încerc să accept că am un telefon normal de acum..

Poate totuși va fi ok acel Redmi Note 12 Pro.

Încă nu am găsit păreri concrete sau un posesor de..

Nevoile tale nu sunt aiurea, ci sunt ... nevoile tale, care sunt diferite de ale celorlalti. Ai varianta sa-l iei online (sau telefonic) si, daca nu e ceea ce trebuie pentru tine, il poti returna.

Personal, ti-as putea recomanda Huawei, chair si fara GMS/Google, dar, la fel, nu stiu daca nevoia de licenta Google este o nevoie primara sau nu pentru tine. Eu nu am intampinat probleme in utilizarea unui astfel de telefon (am Huawei Nova 8i).

Pai am dus ieri înapoi un Nova10..

Parca m a **beep** iPhone..

 

Sper ca răspunsul nu este pentru mine 😁

Screenshot_20230413_071831.jpg