anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Money - cont economii

vdi23
Junior

Salut! Este recomandat sa folosesc contul Orange Money pentru a pune niste bani deoparte? Lunar sa depun o suma de bani si sa o am in caz de nevoie.

25 Răspunsuri 25

adrian87n
Cunoscător

eu am studiat oferta de pe piata si daca o sa verifici ce iti scriu o sa vezi ca am dreptate..  bancile ofera in zilele noastre acum o dobanda foarte buna ~aprox. 7 % .   DIntre toate optiunile, cred ca depozitul la termen pe 12 luni cu 7 % (ca si Raiffeisen, BT sau alte banci , este cea mai buna optiune sa alegi un depozit bancar, celelelalte ofera 7 % pe an se vede ca sunt si 7,5% si deasemenea si alte dobanzi super avantajoase.. depozitul la termen pe 12 luni ofera avantaje mai bune ca dobanda , dar si cel pe 3 luni ... si e si mai simplu decat actiuni la stat.

@adrian87n din păcate ce spui tu nu e adevărat, te rog sa faci o analiza mai buna si sa publici o sursa pentru acesta înainte de a dezinforma.

Oferta pentru BT mai jos.

RafaHelper_0-1690367271579.png

Oferta Raiffeisen

RafaHelper_1-1690367386973.png

Nu stiu cum ai ajuns tu la 7%

@RafaHelper  eu am prins un depozit chiar si cu 7,2 % daca te intreaba cineva.. dar dinpacate nu esti informat foarte bine, deci nu mai acuza ca ce spun nu e adevarat (ai postat doar ce ai vrut nu, nu ai pus toata informatia completa , deoarece inainte sa postez m-am documentat, insa daca tu nu esti informat asta e alta problema.. daca nu stii cum am ajuns la 7 % priveste poza mai jos si informeaza-te mai bine data viitoare. te rog inainte sa acuzi ca nu m-am informat sa te documentezi tu mai bine !!!!

adrian87n_1-1690372840289.png

 

adrian87n_0-1690372788656.png

 

@adrian87n tu ai zis mai sus "depozitul la termen pe 3 luni cu 7 % (ca si Raiffeisen, BT"

Poti sa dovedești ce ai spus mai sus?

Eu sunt destul de documentat, ti-am arătat ca nu exista depozit pe 3 luni cu 7% la nici o banca menționata de tine. 🙂

Ce ai pus tu acum e pe 12 luni cu 7%, dar nu pe 3 luni cum ai menționat la început iar de aici rezulta dezinformarea. 

sigur, cum sa nu .. stii promotia asta ????

 

adrian87n_1-1690374325965.png

 

ahh si uite apoi a inceput sa scada de la 7,2  la  6,9 % standard... depinde de suma.. sau de momentul promotiei.. depinde doar daca il prinzi sau ul ratezi 

 

adrian87n_1-1690374550062.png

 

 

din ce ai postat tu daca selectai 12 luni vedeai ca poti ajunge si la 7 % cu dobanda la depozite.. intre timp s-au mai modificat, insa cea de 7% te informez ca exista...  (corectez ce am scris mai sus si anume ca: mai sus unde am scris eu gresit in  loc de depozitul la 3 luni, trebuia sa il specific pe cel de 12 luni) .

adrian87n_2-1690373092352.png

 

adrian87n
Cunoscător

@RafaHelper TBI Bank ofera si 7,7 % stiai? nu, deci nu te-ai prea informat.. uite mai jos si CEC BANK ce dobanzi ofera.. https://www.cec.ro/persoane-fizice/depozite/dobanzi-depozite-lei 

este important sa verificam inainte toateeeee sursele ... BRD si chiar AlphaBank ce dobanzi ofera...

Chiar ca dobanzile sunt extraordinar de bune... merita verificate... si tinut cont de ele..

 

uite si BRD-ul ce dobanzi frumoase ofera... sau si AlphaBank are dobanzi de 7 % pe 3 luni... wow.. deci @RafaHelper  inainte sa spui informatii false... uita-te  ma bucur ca imediat ai si verificat , dar te rog informeaza-te complet si corect, ca sa nu dai raspunsuril gresite si incomplete. Mersi frumos.. 

adrian87n_3-1690373331214.pngadrian87n_4-1690373419511.pngadrian87n_5-1690373436400.png

adrian87n_6-1690373524193.png

adrian87n_7-1690373568166.png

 

@adrian87n esti funny 😂, nu vorbim despre alte bănci acum, vorbim strict despre ce ai postat tu si menționat. Știu toate ofertele la toate băncile pentru depozite nu e nevoie sa le pui aici, desi poate ii ajuta pe alții, dar pe mine nu ma ajuta.

Eu nu am zis nimic fals, doar ti-am demonstrat ca ai făcut tu o afirmație falsa. 😉

Despre ce răspunsuri greșite si incomplete este vorba ca as vrea sa le vad si eu, iar daca ai ceva sa îmi spui personal poți sa îmi trimiți un mesaj privat. 🙂

Exista un motor de căutare pentru depozite la termen: https://www.finzoom.ro/depozite/la-termen/

Have fun si zi ușoara!

doar atat vreau sa subliniez pentru ceilalti doar ca sa se informeze foarte bine inainte de a depune undeva banii , trebuie clar cautate toate solutiile si luate in considerare doar cele mai bune. fiecare isi decide asupra banilor sai, nimeni altcineva . (mai sus era doar un exemplu random BT sau Raiffeisen fara a ne limita la aceste doua, dar nu ai inteles, nu iti voi da nici un detaliu personal de depozit sau alte informatii, si nici nu voi da curs din motive de comunitate si pentru a da dovada de bun simt si eleganta, cedez primul, insa te rog frumos nu desconsidera prin afirmatii cand altcineva ofera de asemenea exemple, alternative si solutii mai bune ) . 

DanielaH
Moderator

Salut!

Vreau să vă reamintesc că orice experiență personală (referitoare la anumite produse, servicii sau oferte) împărtășită în Comunitate nu trebuie considerată de către ceilalți membri ca fiind o soluție oficială sau recomandare generală pentru un anumit produs sau serviciu. Nevoile și părerile fiecăruia dintre noi sunt specifice și ele trebuie adresate/ tratate ca atare. De asemenea, vă rog să nu uitați că atacul la persoană nu este permis aici.

Apreciez dacă veți împărtăși în continuare experiențe și opinii, evaluând/ dezbătând idei, nu persoane. În caz contrar vom fi nevoiți să închidem threadul.

Mulțumim.