anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Istoric apeluri inițiate Orange Romania Communications

daniel20
Junior

Salutare!Aș vrea să știu dacă mai pot vedea undeva istoricul apelurilor inițiate.Mi am schimbat telefonul,iar lista cu apeluri nu s a salvat.Am văzut pe acest forum că ar trebui să intru undeva pe aplicație,la “Altele” , “detalii convorbiri “ ,însă mie nu îmi apare această opțiune.Unde aș putea vedea lista cu apeluri?Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Salut,

În situația ta, poți accesa lista apelurilor din My Orange varianta web, însă pentru asta trebuie să ai factura electronică activată și poți vizualiza apelurile efectuate pentru o factură deja emisă.

In My Orange trebuie să selectezi Contul meu, de acolo categoria Factura mea, iar ulterior Analiză apeluri.

Mult succes și te așteptăm cu feedback.

 

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

Trixen
#StarMember

Salutare!

Lista de apeluri initiate o poti vedea din My Orange:

1. De pe computer:
- Din browser, mergi pe www.orange.ro, logheaza-te in My Orange
- Daca ai mai multe numere, alege numarul pentru care vrei sa afli detaliile
- In sectiunea Cronos, alege Vezi Cronos
- Da scroll in jos; sub sectiunea Consum Centralizat iti apare lista de apeluri si mesaje initiate (+sesiunile de net). O poti si descarca

2. Din aplicatia My Orange (Android/iOS):
- Din partea dreapta a ecranului, alege "Altele", apoi "Detalii convorbiri"

Informatiile sunt actualizate cu o intarziere de 24-72 de ore. In general, cu setarile implicite, vezi datele pana la ora 24 a zilei anterioare. Folosind filtrele si alegand o data de sfarsit din viitor, poti vedea informatiile disponibile inclusiv pentru ziua in curs. Chiar si asa, informatiile apar cu intarziere.

Am verificat acum aplicatiile si in ambele apare optiunea "Altele". In cazul in care nu o vezi, ne poti anexa o captura de ecran din care sa scoti datele personale (nume, telefon, adresa, etc), te rog?

Am încercat ambele variante,și tot nu merge.Cred că este din cauza că sunt client Orange Romania Communications.O să las o captură din aplicație

IMG_2042.jpeg

Anonim
Neaplicabil

Ai incercat și factura detaliata

Anonim
Neaplicabil

In schimb dacă îți apare iconiță Facturi o apeși apoi Istoric Facturi selectezi o factura (servicii abonament) și descarci detalii factura.

Da,nu apar

Salut,

În situația ta, poți accesa lista apelurilor din My Orange varianta web, însă pentru asta trebuie să ai factura electronică activată și poți vizualiza apelurile efectuate pentru o factură deja emisă.

In My Orange trebuie să selectezi Contul meu, de acolo categoria Factura mea, iar ulterior Analiză apeluri.

Mult succes și te așteptăm cu feedback.

 

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Dacă te referi la istoricul apelurilor așa cum apărea pe vechiul telefon (inclusiv cu apeluri ratate), trebuia făcut un backup înainte (cu condiția ca telefoanele să fie de la același producător). Știu că se poate, dar n-am încercat niciodată (nu m-au interesat apelurile, cât sms-urile care, pe IPhone și Windows Phone cel puțin, țin minte că se restaurau).

Asta a fost chestia,că n am mai făcut backup pentru că nu îmi permitea spațiul de stocare.Mulțumesc frumos oricum pentru răspuns!

Vio73
#StarMember

Salutare!

Se poate vedea atât în My Orange, cât și dacă ai făcut back-up înainte de a trece la noul telefon. Eu așa fac și am și la apeluri, sms-uri, wathapp, etc.

Dar cel mai sigur, vezi apelurile inițiate în My Orange.

Poți vedea aici și un material video în acest sens.:

https://youtu.be/ai-F713oo9g?si=S2b1pGGszJGG7ab3

Baftă!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Cel mai probabil esti client Orange Romania Communications. Caz in care, nu ai acea sectiune in My Orange. Cred ca singura varianta este pe factura detaliata, sau cu o solicitare la serviciul de Relatii Clienti, fie prin apel telefonic, fie folosind formularul de contact de aici.

Client Orange

Salut!Da,sunt client Orange Romania Communications,cred că ai dreptate.De factura detaliată de unde pot face rost?

Anonim
Neaplicabil

Salut 

In my Orange se pot vedea doar apelurile efectuate și traficul aferent lunii curente.

  1. detaliile de convorbiri pentru luna curentă sunt afişate cu o întarziere de 72 de ore şi au caracter informativ.
  2. informaţiile despre traficul de internet pe mobil sunt afişate doar după emiterea facturii.

Informații privind accesare lor poți găsi aici:

https://www.orange.ro/help/cum-verific-detaliile-de-convorbiri-4 

In schimb dacă îți apare iconiță Facturi o apeși apoi Istoric Facturi selectezi o factura (servicii abonament) și descarci detalii factura.

Daca soluțiile de mai sus nu funcționează ia legătura cu serviciul clienți la Nr 300 și cere factura detaliata.

Mai multe metode de contact ai aici:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-fac-o-sesizarereclamatie-18128 

 

Nu îmi apare istoricul apelurilor pe factură,am încercat.

Anonim
Neaplicabil

Suna la 300 și cere o detaliere factura și le explici situația.