anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonament preluat de la telekom

ir0nik
Junior

Bună ziua, am fost preluat de ceva timp de către orange de la telekom. Întrebarea este pot renunța la abonamentul precedent și să trec la un abonament nou la orange, dar în același timp să rămân cu același număr de telefon ?

1 Soluţie acceptată‚

Salut, @ir0nik !
Pentru a trece un abonament Orange Romania Communications la un abonament Orange, este necesar sa initiezi un proces de portare. Mai multe detalii despre acest proces gasesti aici https://www.orange.ro/help/cum-imi-pot-porta-numarul-de-abonament-in-reteaua-orange-15448
Multumim!

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember

Salutare!

Există procedura de portare, dar care se realizează în anumite condiții. Faci cerere de portare și apoi, după ce se realizează, vei avea ceva costuri la OROC, dacă ai luat ceva redus sau telefoane în rate.

Ideal era să aștepți până la terminarea perioadei minime contractuale și apoi te portezi fără probleme.

Baftă!

Bună ziua, și mulțumesc de răspuns. Nu am nimic luat de la abonamentul precedent. Nu mai am perioada contractuală pe actualul abonament .. merge luna cu luna :))

Pololică
#StarMember

Salut,

Pe langa cele recomandate de Vio, recomand sa verifici daca Orange (fara Communication) poate furniza si servicii la locatia respectiva. Cu numarul se rezolva repede (portare), dar ar fi ideal sa pastrezi Orange Love.

Operatorul din orange a zis ca trebuie sa renunt la abobamentul actual și prin asta pierd nr. meu și după îmi poate face abonament .. orange com și orange normal cică îs 2 firme diferite dar în același timp aceasi firma ..

Salut, @ir0nik !
Pentru a trece un abonament Orange Romania Communications la un abonament Orange, este necesar sa initiezi un proces de portare. Mai multe detalii despre acest proces gasesti aici https://www.orange.ro/help/cum-imi-pot-porta-numarul-de-abonament-in-reteaua-orange-15448
Multumim!

Am fost într-un sediu orange și am fost anunțat ca așa ceva nu se poate face .. practic orange și orange preluat îs aceasi firma dar în același timp firme diferite :)) … și să mă duc să reziliez contractul dar am să pierd numărul .. cea ce nu aș vrea 

Inițiezi portarea la un Orange Shop. Cum să nu se poată? Mergi la alții, dacă unii nu vor!

Păi problema e ca pers respectiva e o cunoștință a prietenei mele și a zis ca nu se poate. Eu asta vreau. Să trec de la fostul Telekom actual Orange la Orange “pur” să am net 5g și internet nelimitat.

Ți s-a răspuns oficial pe topic și sunt destui care au făcut acest lucru deja! Nu știu ce ți s-a spus, dar nu prea cred că știe ce spune persoana respectivă! Mergi la un Shop și convinge-te !

Salut, am fost la orange și de la orange am fost trimis la orange communications să trec pe nr prepay și după să vin urm luna la orange pt abonament. Cand ma duc la orange communications imi zic ca nu pot trece la prepay și sa rămân cu același nr de tel .. odată închis abonamentu e salut nr …

Alex_ORO
Angajat Orange

Buna seara,

Daca este vorba despre un abonament de voce, poti merge in orice Orange shop si poti cere migrare. 

Seara buna.

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

Pot să fac asta online ? Ca văd ca fizic nu pot face .. sunt trimis dintr-o parte în alta 😅 (ca ei nu pot face asta) și am încercat sedii orange diferite