anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet/ semnal/ contact (Iasi)

Tempted
Junior

Salutare,

E doar la mine, sau in trecutul relativ apropiat internetul pe mobil pică destul de des?

Semnalul e execrabil, iar cu Orange..., e greu tare sa dai de ei. Se pare că se preferă de multa vreme încoace sa vorbim mai degrabă cu acel Djingo, care are niste replici prestabilite, și care nu se pliază pe diversele inconveniente întâmpinate de utilizatori, sau sa scriem un email la care ni se va răspunde... cândva... sau mai degrabă ni se va da ignore... Că în rest, apelul la 300 e taxabil, ca la WizzAir...

Zic, dar nu spun...

 

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember

Salut,

Problemele de semnal...depind foarte mult de zona in care te afli. Deci...daca poti sa ne spui in ce zona intampini probleme, poate pot sa-ti raspunda si alti clienti din aceeasi zona.

La mine a fost de la bun inceput foarte rau cu semnalul. Si continua sa fie la fel. Deci...nicio diferenta. Nici in bine, nici in rau.

Pentru Djingo, ca sa fii transferat la un operator (uman), trebuie sa scrii (in timpul programului): transfer operator.

300...nu e taxabil, decat daca esti pe Prepay, de la al treilea apel incolo, sau...daca esti pe Yoxo. Pentru ca Yoxo (unul dintre motivele pentru care nu recomand Yoxo). Deci...din nou, depinde. Nu e o regula generala.

Client Orange

Salut,

Păi sunt in plin centrul Iașiului...

Nu știam de faza cu Djingo. Mersi frumos de info.

Cât despre 300, da sunt pe prepay de 25 de ani, și nu vreau abonament, ca am resurse mult mai ok ;))

Dar sa taxezi la al treilea apel... Extraordinar...

Si eu tot "#EchipaCartela", si nu as schimba-o nici cu Yoxo, si cu atat mai putin un abonament clasic. 🙂 

Da, chestia cu al 3-lea apel nu a fost dintotdeauna. La un moment dat erau 10 apeluri pe luna, dar de la al 11-lea nu puteai sa mai suni deloc. Acuma au redus numarul, iar de la al 3-lea te taxeaza. Macar taxarea e pe apel, nu pe minut, ca la Yoxo.

Oricum, pentru Iasi, cred ca @Anca07 te poate ajuta cu un feedback de la fata locului. 🙂

Anca, ai legatura! 😄

Ai intampinat ceva probleme de semnal la Iasi? Daca da, ai reusit sa le rezolvi intr-un fel sau altul?

Client Orange

Neata,

Nu pot sa spun ca este foarte bun semnalul in Iasi. Insa, in anumite zone am 5G, in altele intra GPRS/EDGE:)) insa daca e sa ma pronunt referitor la semnalul internetului mobil in Iasi, as zice ca poate fi imbunatatit:) 

In centru, @Tempted, nu prea am avut probleme cu semnalul, aproape mereu am 5G. Insa, daca sunt zone foarte aglomerate, scade la 4G.

Incearca o resetare a datelor mobile din sistemul Orange, prin chat cu Djingo din aplicatia MyOrange. Asta am facut si eu cand experimentam aceleasi probleme pe care tu le-ai expus aici. Ulterior, a mers ceva mai bine:)

Zi cu soare!🌞 (sau umbra, caci momentan avem ceva nori pe cerul din Iasi😁).

Anca07
#StarMember

@Tempted ai reusit sa intri in contact cu Orange pentru resetarea datelor mobile?

Ceva imbunatatiri?

Zi cu soare!🌞

Deocamdată în Roaming...

Merge mai bine ;)))