anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot sa activez serviciul apel în așteptare pe o cartela prepay?

FLORIN_01
Începător

Buna, am o rugăminte, cum pot sa activez serviciul apel în așteptare pe o cartela prepay?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Salut,

Apel in Asteptare (sau Call Waiting) nu este un serviciu oferit exclusiv abonatilor si se poate activa foarte usor si la Prepay, fie cu apel la *43#, fie, in functie de telefon:

  1. la iOS, din Setari (Settings) > Telefon (Phone) > Apel in Asteptare (Call Waiting)
  2. la Android, din aplicatia Phone (de la Google) > Setari (Settings) > Apeluri (Calls) > Setari Aditionale (Additional Settings) > Apel in Asteptare (Call Waiting)

Mult succes!

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember

Salut. Serviciul ”Apel în Așteptare” este un serviciu care se poate activa de către cei care dețin abonament. Detalii în acest sens regăsești aici: https://www.orange.ro/help/cum-activez-sau-dezactivez-serviciul-apel-in-asteptare-16448

Pentru PPY, configurări de acest tip (activare/dezactivare) cred că se pot efectua doar în perioada activă (la fel ca mesageria vocală, sau alte servicii asociate). Modalitatea de activare este din același meniu de gestionare apeluri de pe telefon.

Pentru PPY, configurări de acest tip (activare/dezactivare) cred că se pot efectua doar în perioada activă (la fel ca mesageria vocală, sau alte servicii asociate). Modalitatea de activare este din același meniu de gestionare apeluri de pe telefon.

Blue12
Senior

 

Edit: nu poti activa serviciul apel in asteptare conform instrucțiunilor de mai jos decât daca esti pe abonament. Detalii aici: https://comunitate.orange.ro/t5/prepay/nu-pot-activa-apel-in-asteptare-pe-o-cartela-sim-prepay/m-p/7...

Buna!

Serviciul apel în așteptare se poate activa sau dezactiva:

  • direct din meniul telefonului tău, din secțiunea Apel > Setări > Servicii suplimentare > Apel în așteptare.
  • prin intermediul unui cod, formând secvența *43# pentru activare sau #43# pentru dezactivare, urmată de tasta “apel”.

Sursa https://www.orange.ro/help/cum-activez-sau-dezactivez-serviciul-apel-in-asteptare-16448

arsradu
#StarMember

Salut,

Apel in Asteptare (sau Call Waiting) nu este un serviciu oferit exclusiv abonatilor si se poate activa foarte usor si la Prepay, fie cu apel la *43#, fie, in functie de telefon:

  1. la iOS, din Setari (Settings) > Telefon (Phone) > Apel in Asteptare (Call Waiting)
  2. la Android, din aplicatia Phone (de la Google) > Setari (Settings) > Apeluri (Calls) > Setari Aditionale (Additional Settings) > Apel in Asteptare (Call Waiting)

Mult succes!

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

La mine merge activat serviciul prin ambele metode.

*43# / #43# activare/dezactivare

Și din phone call settings la fel

DanielaH
Moderator

Salut!

Confirmăm și noi că serviciul apel în așteptare este disponibil acum atât clienților cu abonament, cât si utilizatorilor PrePay. 

@Blue12, am făcut update pe topicul indicat de tine. Mulțumim că ne-ai atras atenția.