anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Money devine altceva din iulie 2024

RafaHelper
#StarMember

RafaHelper_0-1715248934694.png

Astăzi Orange Money a transmis o noua informare pe mail privind serviciile oferite si aplicația. 

Astfel, aflam ca din Iulie 2024 Orange Money dispare si vom vedea un nou nume. Mai jos informarea oficiala:

Am continuat sa inovam, iar in curand vom aduce noi facilitati pentru tine, disponibile in aplicatia mobila. Din aceasta evolutie fac parte:
           ■ relansarea sub un nou brand si redenumirea aplicatiei mobile, a produselor si serviciilor preluate de Alpha Bank Romania SA de la Orange Money IFN S.A.
          ■ schimbarea urmatoarelor canale de contact pentru clienti: numerele de telefon, adresa de e-mail si website-ul, ce vor fi asociate noului brand

Toate aceste modificari vor avea loc la data lansarii comerciale a noului brand, si anume la inceputul lunii iulie 2024, nu mai tarziu de data de 10 iulie 2024.

Din momentul lansarii noului brand, vei face cunostinta cu o noua identitate vizuala la nivelul aplicatiei mobile si a produselor oferite, inclusiv a cardurilor de debit si de credit. Functionalitatile de care te bucuri acum si costurile utilizarii acestora raman aceleasi. Stai fara grija, cardurile deja emise sub numele Orange Money se vor putea utiliza in continuare pana la expirarea lor.

Cum credeți ca se va redenumi aplicația din Iulie 2024?

19 Răspunsuri 19

RafaHelper
#StarMember

Încep eu, poate Alpha Money?

1. Orange Honey.

1.1 Unicredit Alpha Cut The Orange

1.1.1 UniCredit Bank (+ o bază mai mare de clienți)

Pololică
#StarMember

Inca nu am primit notificarea, dar nu inteleg cateva chestii (unele cunoscute, altele facand o analiza pe text):

  • din moment ce Alpha va fi integrata in Unicredit, se va trece direct la brand de Unicredit?
  • "Functionalitatea [...] si costurile vor ramane aceleasi". Cu beneficiile la Orange ce se intampla? Cred ca abonatii s-ar putea sa fie direct interesati.
  • aplicatia va fi schimbata (similar cu Enel si PPC)?

Ca sa raman in tema, poate s-ar numi Maphoney?

O sa vina si acele răspunsuri la un moment dat, pana in iulie o sa fie totul mult mai clar.

Eu cred ca raman la fel. Din cate inteleg eu, e vorba doar de trei chestii:

  1. rebranding (de altfel, zic eu normal)
  2. poate un mic redesign al aplicatiei (de asemenea, normal)
  3. noi numere de telefon de contact (nu neaparat, si sper sa NU fie asa…si alta echipa). Nu de alta, dar chiar imi place echipa Orange Money. Sunt super prietenosi, amabili, si intotdeauna am rezolvat orice problema cu ei.

Deci…eu zic ca se pastreaza acele beneficii. Daca se modifica, banuiesc ca vor anunta. Pana acum, nu pare sa fie vreo problema de comunicare in sensul asta.

Client Orange

1+2 ar fi ciudat sa nu se modifice. Cred ca toate preluarile au avut schimbarile astea.

3. Partea de conact (cu si fara aplicatie): la un moment dat ma astept sa fie numerele Alpha (poate preferentiale Orange, dar ma indoiesc).

@arsradu: Bancpost cumpărat de BT, card WIZZ eliminat din portofoliu și asimilat unuia dintre cardurile lor. De ce? Poate BTul a vrut să pună tricolorul românesc peste sigla WIZZ 🤣🤣🤣 Deci vise plăcute încă 2 luni de zile celor care cred în miracole.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Am primit și eu informarea și dacă se renunță la acordarea de puncte thank You, nu-i mai văd utilitatea pentru abonații Orange.

Pe mine, chiar nu mă interesează din alt punct de vedere ce oferă, pentru că sunt destule alternative mult mai ok în piață!

Probabil că da, se rebrendui sub numele de Alpha Money!

Mulțumim!

Corect Vio.

Virgil1
Junior entuziast

Am citit ceva de puncte thank you, la itilizare orange money se acorda?

La plata facturii mai exact.

arsradu_0-1715927465382.png

https://www.orange.ro/orange-thank-you/

Client Orange

Razvan
#StarMember

Salutare!

Funcționalitatea și costurile zic că rămân la fel, de unde deduc că vom primi în continuare puncte, altfel renunț la card.

Poate se va redenumi în Uni Money, dacă tot va fi absorbită de noua entitate juridică.

 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Eu nu cred ca se va mai pastra faza cu punctele OTY. Depinde ce intelegere au cu Orange sau daca vor mai vrea sa pastreze vechii clienti.

Dacă nu este card CObranded, atunci sigur viitorul cardul OM.... nu va mai avea treabă cu OTY.