anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ping mare in orice aplicatie

Aleksandar
Junior

De la montare in data de 27.07.2023 am probleme cu ping-ul ridicat si care fluctueaza odata la cateva secunde, nu pot lucra am piedut o saptamana de munca, am sunat la asistenta nimeni nu stie nimic, asta dupa montare la care tin sa precizez ca am stat 2 saptamani cu 3 incercari, 3 echipe diferite, este jalnic ce se intampla avand in vedere ca am cele mai mari abonamente de la acest provider (fibra 2000) si pe mobil abonament de 30 euro. Locatie: Timisoara. Am vazut ca a mai postat cineva aceeasi problema tot din timisoara, Daca stie cineva rezolvarea la acees ping care sare de la 50 la 200-300 ca atat am putut avea cu (fibra 2000) 50 in conditiile in care ceilalti provideri au 4-5 ms ping. Multumesc anticipat si astept un raspuns pertinent. S a incercat reset pentru echipament, absolut orice legat de echiopament  (complexul e nou si fibra la fel, este totul pus la punct si cu toate astea nimic nu merge in parametri)

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai cerut și alt router? Că poate cu alt model se schimbă treaba.

Nu am cerut, voi cere acum

 

DanielaH
Moderator

@Aleksandar, s-a rezolvat situația?

catalin_tanase
Explorator

Activează setarea UpNP din routerul tău (e posibil să aiba nevoie de o actualizare de firmware). Asta va permite aplicațiilor specifice cu care lucrezi să ceară automat deschiderea unui port anume către laptopul tău.

În mod alternativ, dacă știi care sunt acele porturi, poți face manual Port Forwarding către laptopul tău