anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot să îmi iau rețea orange fibră wifi chiar dacă nu am abonament la orange?

Mariapink
Începător

Buna! Pot să îmi iau rețea orange fibră wifi chiar dacă nu am abonament la orange? Sau trebuie să îmi fac? Fibră wifi 2300 e bun,? Ce review-uri? Multumesc 

1 Soluţie acceptată‚

Alex_ORO
Angajat Orange

Salutari,

Da, poti achizitiona doar serviciul de fibra 2300 si tv, la care primesti si un TV smart la pret promotional de 1 Euro (o singura plata, la livrare). Diferenta de pret, daca nu ai voce mobila de la noi, este de ~10-15 lei. 

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

GreenArrow
Explorator

Desigur ca se poate, dar vei avea un preț ceva mai mare. Dacă aveai și un abonament de mobil aveai un preț mai mic.

Anonim
Neaplicabil

Buna

Se poate achiziționa orice serviciu individual însă la preturi mai mari care uneori pot depăși prețul a doua servicii.

Cele mai bune oferte sunt cele luate la pachet pe o perioadă de 24 luni care beneficiază de reduceri mari.

Poți vedea cele mai bune oferte in magazin Orange online sau te poți deplasa într-un Orange shop.

https://www.orange.ro/magazin-online/ 

Acum calitatea serviciilor poate depinde de zona in care sunt instalate , de infrastructură etc.

Din punctul meu de vedere cel mai bun review ți-l poate da un client care beneficiază de serviciu aflat in zona ta (vecin,prieten).

Restul review-uri lor de pe site pot fi subiective în funcție de experiențele personale ale acestora.

De preferat este abonamentul Orange Romania infrastructură e mai nouă deci probleme mai puține . OROC are infrastructură mai veche.

Daca ai de ales mergi pe Orange Romania.

Cel mai avantajos pachet conține toate cele 3 servicii: telefonie,fibra și tv.

https://www.orange.ro/oferta-internet-exclusiv-online/

P.S. Întotdeauna citește contractul sau cere o oferta scrisă pe email  (daca comanzi telefonic) înainte să semnezi.

Iar în cazul în care ai semnat ai la dispoziție 14 zile in care poți rezilia contractul fara penalizări daca există ceva in neregula.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Doar pentru a avea internet wifi, nu trebuie să iei neapărat fibra 2300, care este cea mai scumpă, ci fibra 500. Te sfătuiesc însă să iei și la pachet cu tv, pentru că altfel, prețul va fi ceva mai mare și vei avea chirie și pe router (ONT) din ceea ce știu.

Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/love/

Văd că acum este chiar destul de bun prețul acestui pachet (Fibra 500 + tv esențial). Dar sigur trebuie să fii și abonat pe voce pentru a beneficia de astfel de oferte excelente (dar online).

 

Sigur, poți beneficia de oferte bune și pe la agenții locali, dar mare atenție la ceea ce semnezi! Știu că este o ofertă locală la vreo 40 de lei (net 500 cu tv esențial și mobil nelimitat cu 30 GB incluși).

Baftă!

Alex_ORO
Angajat Orange

Salutari,

Da, poti achizitiona doar serviciul de fibra 2300 si tv, la care primesti si un TV smart la pret promotional de 1 Euro (o singura plata, la livrare). Diferenta de pret, daca nu ai voce mobila de la noi, este de ~10-15 lei. 

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

Mili1999
Junior entuziast

Da se poate dar prețul e prea mare nu se merita.

Pachetul Orange love ar fi o soluție.

dragosbrm
Explorator entuziast

Salut! Desigur că poți activa un abonament de Fibră de 2300 mbps. Dar neavând un abonament de telefonie mobilă activat, nu vei beneficia de Orange Family deci factura va fi mai mare. 

Zi minunată!

arsradu
#StarMember

Daca ai o cunostinta apropiata cu prepay Orange de mai mult de 18 luni, ai putea sa beneficiezi de un pachet Orange Love in felul asta. De asemenea, nu-ti recomand pachetul 2300. E mai scump, ai sanse sa nu-ti mearga la viteze maxime daca nu ai si hardware care sa duca acele viteze, si momentan sunt probleme cunoscute cu echipamentele oferite la acel abonament. 

Deci incearca sa faci rost de un prepay cu vechime 18 luni in retea, si ia-ti mai bine pachetul de 1Gb/s. Sau poate chiar 500Mb/s daca nu ai nevoie de viteze foarte mari. 

Client Orange