anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Beneficii

NickyS
Community Manager
Community Manager

Descoperă beneficiile de a fi membru în Comunitatea Orange

Ești curios să afli ce ai de câștigat dacă faci parte din Comunitatea Orange? Ne-am gândit să îți oferim 2 tipuri de beneficii: cele imediate, de care te poți bucura în timp real, după realizarea unor activități în Comunitate (badge-uri) și recompensele care pot fi deblocate în timp, dacă sunt îndeplinite niște condiții (niveluri și badge-uri). Pe lângă acestea vom organiza și concursuri cu premii.

Ce înseamnă aceste recompense de fapt?

Badge-uri

Le mai numim și ecusoane sau insigne. Pe acestea le primești atunci când realizezi activități în comunitate, o dată sau de mai multe ori. Hai să îți prezint câteva:

- Salut - primești acest badge atunci când devii membru

- Primul răspuns oferit - primești acest badge după ce postezi primul tău răspuns

- 5 soluții oferite - ai răspuns la întrebări în Comunitate și 5 dintre răspunsurile oferite au fost marcate cu "Soluție" (cele mai bune răspunsuri)

 Intră constant în Comunitate pentru că o să adăugăm noi badge-uri pentru tine!

Niveluri

Când te înregistrezi în Comunitate primești automat nivelul de “Vizitator”. Următoarele  niveluri le poți debloca dacă îndeplinești mai multe condiții: o anumită vechime în Comunitate (număr zile), un anumit număr de răspunsuri oferite/ întrebări publicate, un anumit număr de aprecieri.

Nivelul va arăta celorlalți membri gradul tău de experiență și de cunoaștere a serviciilor și produselor Orange, dar nu numai. Îți dorești să fii Campion?

129 Răspunsuri 129

Salut, Emilia! Bun venit în Comunitate!

Dacă vrei să iei legătura cu colegii noștri, îți recomandăm să folosești unul din canalele de comunicare de aici - https://www.orange.ro/contact/.

Iar dacă ai o întrebare, o poți adresa aici, deschizând un topic nou, și ceilalți membri îți vor răspunde. Te așteptăm.

Emilia1984
Începător

Apropo! Mă bucur ca fac parte din această comunitate. Sper să descoperim împreună chestii interesante!😁

Lazzar
Începător

Salut! Urmează sa călătoresc în Turcia. Ce opțiuni trebuie sa activez sa pot beneficia de internet și apeluri către România?

Salut, Lazzar, și bun venit în Comunitate.

Uite aici toate detaliile despre roaming Turcia. Dacă mai ai neclarități, poți folosi și bara de căutare din Comunitate si vei găsi și aici mai multe topicuri despre acest subiect. Te mai așteptăm.

Motisan123
Junior

Salutare tuturor 👋 Ce se imparteste pe aicea oameni buni🤔🤔

Motisan123
Junior

Salutare tuturor în primul rand, Am și eu o nedumerire am ajuns în franta de 7 zile și îmi apare ca am facut cost pt internet în roming, Si din internetul în roming nu sa consumat deloc de și am 12G , Ce se poate intampla ?

Salut,

Daca ai iesit foarte des din tara in ultimele 4 luni (cumulat, sa ai peste 2 luni de zile in roaming) e posibil sa fi atins limita de utilizare rezonabila a serviciilor de roaming, si sa nu-ti mai ia din resursele incluse, ci sa treci pe cost suplimentar.

Alternativ, dar nu cred ca se aplica pentru Franta, o alta cauza poate fi faptul ca nu ai resurse pentru tara respectiva. Dar banuiesc ca abonamentul are resurse de roaming SEE, deci nu ar trebui sa fie o problema pentru Franta.

De asemenea, se poate sa te afli la granita, iar tara pe care s-a conectat sa nu fie din SEE.

Sunt doar cateva exemple de situatii in care ai putea sa treci pe cost suplimentar.

Client Orange

Da am fost în ultima perioada tot În franta dar am stat 30 de zile în romania si la intoarcere în franta am observat că nu-mi ia din mega ca direct fac cost🤔

Da, inseamna ca ai intrat in prima conditie.  🙂

Client Orange

florinasauciuc
Începător

Știam despre asta, am comunicat mai înainte.