anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Am platit abonamentul tv dar totusi am contul suspendat

Vali30
Junior

Buna ziua! Specific ca am platit abonamentul tv dar totusi am contul suspendat, ce pot face?

7 Răspunsuri 7

FLo1
#StarMember

Salut. Revii cu o solicitare către Serviciul Clienți pentru remediere și reactivare. Durează puțin până apare la ei plata ca înregistrată, iar serviciile să fie activate. Ai metodele de contact aici: www.orange.ro/contact/

arsradu
#StarMember

Salut,

Poti face doua chestii:

1. Pe moment, confirma plata. Ai aici mai multe detalii.

2. Pe viitor, incearca sa faci plata facturii inainte de scadenta. Cu cat mai aproape de emitere si mai departe de scadenta, cu atat mai bine. Daca data emiterii nu e ok pentru tine, se poate modifica cu o solicitare din pagina de Contact.

Mult succes!

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Pentru a nu mai fi probleme pe viitor, încearcă să plătești înainte de a trece cele 2 săptămâni ( dacă se poate chiar când apare factura), iar dacă este posibil, din My Orange, cu cardul. Dacă plătești din My Orange, plata se vede instant la Orange.

Baftă!

salut! Mi s a actualizat plata, este confirmata, dar am in continuare serviciul suspendat! 

Ca să grăbești, scrie-le din aplicația My Orange - Altele ( cele 3 puncte din dreapta jos)- Contact și feedback-Scrie-ne (transfer operator).

Este posibil să ți se dea drumul intre timp, dar scrie-le pentru orice eventualitate și spune-le că plata este confirmată.

DanielaH
Moderator

Vali, s-a rezolvat situația? Au fost reconectate serviciile?

Da! Totul este ok acum, multumesc frumos! O zi buna!