anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Bani retrași de 2 ori pe aceeași factură

Jam1994
Junior

Bună ziua, astăzi plătind factura online mi s-a retras suna de două ori…cum procedez?

Având  in vedere ca la orange nu se poate vorbi cu nimeni in Weekend bănuiesc ca trebuie să aștept ziua de luni?

1 Soluţie acceptată‚

Da, am luat legătura și se rezolva destul de rapid, un mail la infoclienti@orange.com cu datele facturi și dovezile plăților și cam atât .

imediat ce orange poate verifica soldul in banca lor mi se vor vira bani înapoi.

Update 01.06.2024 (DanielaH, Moderator)

Din data de 1.06.2024, adresa de e-mail infoclienti@orange.com nu va mai fi disponibilă, iar solicitarile trimise aici nu vor mai fi tratate. De acum ne puteți contacta prin aplicația mobila My Orange sau direct pe site, sectiunea contact. https://www.orange.ro/contact/

 Pentru situațiile de tip reclamație, îți punem la dispoziție adresa de e-mail reclamatii@orange.ro.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember

Salut,

Din pacate, daca vrei un raspuns oficial, da, va trebui sa astepti pana luni. Cu toate astea, daca suma este pe cont, poti pur si simplu sa o lasi acolo pentru urmatoarea factura. Se retrage doar cat e nevoie pentru factura curenta, restul ramane pe cont.

Client Orange

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Ba da, se poate vorbi și azi până la ora 18. Suni la 300, apoi formezi 1-1-1-0, chiar dacă ți se va spune despre servicii fixe și alte chestii, iar la ultimul pas te va identifica Gia, cu ultimele 6 cifre din CNP.

Sigur, va dura până ți se vor returna banii în cont. Mai există și varianta să îi lași în cont pentru plata/ plățile următoare. 

Baftă!

Era ideal daca aveam informatia asta si pe pagina de Contact. 🙂

arsradu_0-1681049600092.png

Cu toate astea, conform paginii de aici, si presupunand ca e cat de cat actualizata, pare sa fie intr-adevar program si in weekend, intre orele 9:00-18:00.

arsradu_1-1681049691703.png

 

Client Orange

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Da, 18, am greșit eu. Am corectat acum. Mulțumesc, Radu!

DanielaH
Moderator

@Jam1994, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

Da, am luat legătura și se rezolva destul de rapid, un mail la infoclienti@orange.com cu datele facturi și dovezile plăților și cam atât .

imediat ce orange poate verifica soldul in banca lor mi se vor vira bani înapoi.

Update 01.06.2024 (DanielaH, Moderator)

Din data de 1.06.2024, adresa de e-mail infoclienti@orange.com nu va mai fi disponibilă, iar solicitarile trimise aici nu vor mai fi tratate. De acum ne puteți contacta prin aplicația mobila My Orange sau direct pe site, sectiunea contact. https://www.orange.ro/contact/

 Pentru situațiile de tip reclamație, îți punem la dispoziție adresa de e-mail reclamatii@orange.ro.