anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telecomanda stricată

Dragos10947
Junior entuziast

Salut, de ceva timp am o problema cu telecomanda receiverului, de ex daca schimb postul și vreau să revin la postul trecut , nu pot deoarce butonul nu funcționează, și mai sunt unele probleme dar nu tot timpul , întrebarea e trebuie sa o plătesc eu sau primesc una gratuita de la Orange?(telecomanda o am de peste 3-4 ani)

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Dragos10947: Dacă telecomanda presupune un defect de software/programare, atunci va fi schimbată. Poți încerca într-un Orange Shop dacă abonamentul este aferent Orange România. Dacă anomalia este ca urmare a unei utilizări necorespunzătoare care a condus la defectarea fizică a telecomenzii, atunci nu cred că aceasta va fi schimbată gratuit. Oricum, recomand o prezentare într-un Shop și analiza de către specialiștii de acolo. Succes. 

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

FLo1
#StarMember

@Dragos10947: Dacă telecomanda presupune un defect de software/programare, atunci va fi schimbată. Poți încerca într-un Orange Shop dacă abonamentul este aferent Orange România. Dacă anomalia este ca urmare a unei utilizări necorespunzătoare care a condus la defectarea fizică a telecomenzii, atunci nu cred că aceasta va fi schimbată gratuit. Oricum, recomand o prezentare într-un Shop și analiza de către specialiștii de acolo. Succes. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă receptorul este luat în custodie de la Orange, ți se schimbă cel mai probabil. Dar trebuie să anunți problema la Serviciul clienți sau într-un magazin Orange Shop.

Probabil că schimbarea ți se va efectua de către un instalator, pentru că nu au în magazine așa ceva.

Baftă!