anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

TCL QLED 43C645, 108 cm

Deyu23
Explorator

Salut, 

Sper ca nu deranjez cu intrebarea mea...

Daca cineva detine acest model de TV, imi poate spune ce distanta este intre cele doua picioare ale TV-ului ? Eu momentan acasa am unul de 80cm diagonala (un Samsung LED din 2013) si as vrea sa achizitionez acest model.

Vreau sa stiu dimensiunea intre picioarele TV-ului, pentru a stii daca am masa destul de mare. 

Va multumesc !

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
40 Răspunsuri 40

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai aici toate detaliile:

https://www.emag.ro/televizor-tcl-qled-108-cm-smart-google-tv-4k-ultra-hd-clasa-g-model-2023-43c645/...

Am TCL de 108 cm , dar nu modelul acesta, iar piciorușele sunt aproape de capete, la vreo 2-3 cm. Am cumpărat o comodă de vreo 120 cm pentru el .

Baftă! 

Nu scrie distanta intre picioare, iar dimensiunile cu stand sau fara, nu ma ajuta... Dar multumesc pentru intentie

Anonim
Neaplicabil

Salut, este exact acest model de TV ? Are rame cam inguste, sau toate oare sunt la fel ca dimensiune ?

Anonim
Neaplicabil

Am atașat link

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ai cumva si un link? Eu n-am reusit sa dau de pagina asta. 🙂

Client Orange

Acum e ok ?

Modelul prezentat de tine, nu arată la fel ca și cel de pe site-ul oficial. Pare alt model. Am dreptate ?

Anonim
Neaplicabil

Mie mi se pare identic însă unghiul din care sunt făcute pozele e diferit.

De asemenea contează ce mărimea are televizorul din imagine 43 /75 etc

Compara poza spate tv la 43 inch din cele 2 link-uri și vei vedea rezultatul.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Picioarele de la modelul de pe site-ul pcgarage par sa fie diferite comparativ cu imaginile de pe site-ul oficial.

arsradu_0-1709839231110.png

Adica, acel 838.2mm este pana la varful picioarelor. Doar ca picioarele in cazul asta, nu sunt drepte cum apare in poza de la pcgarage. Sunt indreptate spre exterior.

Deci....undeva e o diferenta. Ori imaginea de la pcgarage nu e cea corecta, ori cea de pe site-ul TCL nu e corecta.

smart-tv-qled-43c645-seria-c645-108cm-gri-negru-4k-uhd-hdr-b95f9220b0a958f00148e8aaa72cb5b2.jpg

Distanta in cazul asta este intr-adevar similara. Suficient de similara cat sa nu faca o diferenta. Dar da, e o diferenta.

Oricum, probabil ca un 85cm ar trebui sa fie suficient pentru televizorul asta. Evident, un pic mai mare ar fi mai bine. Dar daca spatiul este foarte limitat, probabil ca un 85cm ar fi suficient de safe in cazul asta.

 

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Analizează imagine spate 43 inch ambele linkuri și vei vedea rezultatul

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

As spune ca sunt similare, nu identice. 🙂

arsradu_0-1709839928697.png

smart-tv-qled-43c645-seria-c645-108cm-gri-negru-4k-uhd-hdr-bd05185e4e40e6f90b69e2c3474fe6a9.jpg

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Daca te-ai uita la 43 😞😞

Nu te uita la 75

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ma uitam la 43. Problema e alta. Pozele din partea de sus a site-ului sunt diferite fata de cele de mai jos (vezi screenshot-ul meu).

Deci s-au folosit doua modele diferite pe site-ul TCL. De aici si confuzia. Daca iei pozele din partea de sus, da, sunt identice cu cele de pe site-ul pcgarage. Daca iei pozele de jos...nu sunt identice.

Client Orange