anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Livebox 6 activare bridge mode

raucry
Junior entuziast

Salut! Recent am schimbat GPON-ul vechi Huawei cu noul Livebox 6. Am umblat prin setari cat am putut dar nu am putut gasi orice modalitate de a activa bridge mode. Inainte foloseam userul si parola telecomadmin/admintelecom pe Huawei pentru a schimba modul de operare a modemului. Acum vad ca orange forteaza userul admin si nu ofera optiunea de a schimba campul de user. Trebuie sunat la technic sau exisa alta optiune?

1 Soluţie acceptată‚

raucry
Junior entuziast

Dupa ceva timp cu suportul technic am alfat ca:

1. Momentan bridge mode nu exitsa pentru acest model pentru ca este prea nou.

2. Firmwareul inca nu este polishat si practic in "beta".

3. Ar exista un mod de a face "un fel de bridge mode" dar dupa ce cel de la technic a facut modificarea tot nu a rezolvat mare lucru. Acum depinde si de router, de exemplu pe TP-Link nu merge.

Pe scurt daca sunt persoane care vor sa solicite Livebox 6 eu as recomanda sa mai astepte pana termina optimizarile si problemele lui sa fie rezolvate.

Insa daca nu aveti router, server, NAS sau altele pot spune ca recomand sa cereti Livebox 6 in loc de ZTE.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Pololică
#StarMember

Salut!

Setarea de punte (modul bridge) este facuta de cablist (pe routerul lui). La mine, la Digi, desi am resetat de mai multe ori propriul router, la reconfigurare si-a tras singur setarile (user si parola) din routerul facut bridge al celor de la Digi. Bine, le aveam atat trecute pe ceva, cat si salvate in browser.

Iti recomand sa suni la 300 si sa ceri sa ti se faca din nou mod bridge (evident, recomand sa resetezi si routerul tau si sa astepti sa termine Orange configurarea pe routerul lor).

raucry
Junior entuziast

Dupa ceva timp cu suportul technic am alfat ca:

1. Momentan bridge mode nu exitsa pentru acest model pentru ca este prea nou.

2. Firmwareul inca nu este polishat si practic in "beta".

3. Ar exista un mod de a face "un fel de bridge mode" dar dupa ce cel de la technic a facut modificarea tot nu a rezolvat mare lucru. Acum depinde si de router, de exemplu pe TP-Link nu merge.

Pe scurt daca sunt persoane care vor sa solicite Livebox 6 eu as recomanda sa mai astepte pana termina optimizarile si problemele lui sa fie rezolvate.

Insa daca nu aveti router, server, NAS sau altele pot spune ca recomand sa cereti Livebox 6 in loc de ZTE.