anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

voucher carrefour de la orange

Zamaalin
Începător

Buna! Am castigat un voucher carrefour de la orange azi am primit mailul, cu un cod cifre si pinul voucherului cum il folosesc daca nu am voucherul fizic???

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember

Salut,

Codul respectiv, daca e vorba de un cod de bare/cod QR, este exact voucher-ul tau. 🙂 Banuiesc ca il folosesti ca orice voucher, la cumparaturi. Anunti ca vrei sa folosesti acel voucher, si casierul ar trebui sa stie ce e de facut mai departe. Banuiesc ca o sa scaneze codul, probabil ca va trebui sa-i spui PIN-ul sau ceva, si cu asta basta.

Daca ai voucherul pe telefon, in mail, poti sa-i arati casierului telefonul, si poate scana codul direct de acolo. Sau poti printa mail-ul, sau codul pe hartie, si ii prezinti casierului hartia. 🙂

Client Orange

Pololică
#StarMember

Varianta ar fi sa-l tiparesti pe hartie.

Totusi, in aplicatia Carrefour il poti introduce? Incearca sa vezi si ce spun cei de la Carrefour. Poate este necesar sa-l tiparesti fizic si sa-l dai la casier pentru utilizare.

RafaHelper
#StarMember

Salut @Zamaalin

Mai multe detalii despre cardurile cadou/vouchere de la Carrefour găsești aici: https://carrefour.ro/corporate/servicii-utile/card-cadou
De altfel regulamentul spune:
IV. UTILIZAREA CARDULUI
A. PUNCTELE DE VÂNZARE
27. Cardul poate fi utilizat de către Client pentru achiziționarea oricărui articol aflat la vânzare în
cadrul Punctelor de Vânzare. Pentru a achita contravaloarea produselor utilizând Cardul, acesta
trebuie să fie prezentat la momentul efectuării plății în vederea scanării codului de bare aflat
pe spatele acestuia.
28. În cazul în care valoarea cumpărăturilor depășește soldul disponibil pe Card, diferența poate fi
achitată de către Client în numerar sau prin orice modalitate de plată acceptată de magazinul
în care se achiziționează produsele.
B. CARREFOUR ONLINE
29. Clientul putea folosi Cardul și pentru achiziționarea oricărui articol aflat la vânzare în cadrul
Carrefour Online (pe site-ul carrefour.ro)
4
30. Pentru realizarea cumpărăturilor pe Carrefour Online folosind Cardului, este necesară răzuirea
spațiului de pe spatele Cardului de deasupra Codului de Bare pentru identificarea Codului
Carrefour Online. Codul Carrefour Online va fi introdus de către Client în câmpul corespunzător
din pagina de achiziție disponibilă pe Carrefour Online.
31. Valoarea cumpărăturilor facute pe carrefour.ro si achitate cu un card cadou Carrefour, nu
trebuie sa depășeaca soldul disponibil pe Card.

Rafa, ai idee daca acest voucher e acelasi lucru cu cardul cadou? Gasisem si eu pagina asta, dar am zis ca una e cardul cadou, alta e voucher-ul primit pe mail. Posibil sa functioneze oarecum similar, dar ma intrebam daca ar trebui sa fie acelasi lucru si poate cautam degeaba o diferenta. :))

Client Orange

E același lucru 100%, nu au vouchere, unii comercianți le zic vouchere iar alții le zic carduri cadou. 

Am incercat folosirea voucherului, la finalizarea cumparaturilor am introdus codul voucherului si spune ca este invalid

Imi spui te rog daca ai incercat sa il folosești in aplicația de mobil sau pe pagina de web?

DanielaH
Moderator

@Zamaalin, ai reușit să folosești voucherul? Te-au ajutat răspunsurile primite aici? Dacă da, atunci îl poți marca ca soluție pe cel mai bun.

mihai_13
Maestru

il folosesti exclusiv online  ( comenzi online de pe site carrefour )  la orice comanda online iti apare in pagina si daca ai si vrei sa aplici un  voucher (introduci codul primit ) (accesezi comenzi online de pe browser  windows  (calculator) in special ca sa nu ai probleme )