anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se pastreaza punctele si bonusurile Pinata la trecerea de la abonament la prepay?

Anfänger2024
Junior entuziast

Salutare tuturor!

Aș dori să întreb dacă la trecerea de la abonament la cartelă prepay punctele și bonusurile acumulate la Pinata Party se pierd sau se păstrează?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Punctele de la Pinata se salveaza pe contul My Orange. Deci, daca nu cumva ai alocat punctele pe un bonus specific pentru abonamente, nu va afecta in vreun fel migrarea numarului la prepay.

Bonusul alocat deja pe numar se va pierde. Punctele Pinata nealocate (dar prezente pe cont) vor ramane pe cont. 🙂

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Anonim
Neaplicabil

Buna întrebare.

Si dacă le-ai folosi ce se întâmplă cu premiile neactivate?

Numai cineva care a făcut trecerea de la abonament la cartela ne poate da răspunsul.

Eu inclin sa cred că da deoarece sunt alocate pe cont.

In cazul meu s-ar pastra deoarece am mai multe numere alocate pe același cont.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Se vor pierde, cel mai probabil, pentru că se vor reseta cumva toate beneficiile existente. Eu așa cred. Partea bună este că probabil nu te vor mai interesa, pentru că vei avea destule beneficii incluse și ai posibilitatea și de pe prepay să participi la Pinata.

Baftă!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Punctele de la Pinata se salveaza pe contul My Orange. Deci, daca nu cumva ai alocat punctele pe un bonus specific pentru abonamente, nu va afecta in vreun fel migrarea numarului la prepay.

Bonusul alocat deja pe numar se va pierde. Punctele Pinata nealocate (dar prezente pe cont) vor ramane pe cont. 🙂

Client Orange

FLo1
#StarMember

Dacă ai mai multe numere/servicii pe cont, nu e o problemă, le vei regăsi pe cont. Însă dacă ai un singur număr/serviciu atașat contului, prin schimbarea /resetarea  tipului de servicii utilizate se va reseta și situația punctelor existente pe cont, întrucât la schimbare (până la activare) nu ai mai avea nici un serviciu asociat contului. De altfel, chiar și la trecerea unui PPD spre PPY (sau invers), numărul este implicit eliminat de pe cont, fiind necesară RE-adăugarea acestuia cu noile servicii asociate acestuia.

Anfänger2024
Junior entuziast

La acest sfârșit de săptămână ar trebui să se finalizeze trecerea mea de la abonament la cartelă.

Sunt curios și eu ce se va întâmpla cu punctele de la Pinata Party și cu ce mai rămâne din bonusul de 10 Giga de net activat săptămâna trecută.

O să revin cu amănunte după ce se va finaliza trecerea la cartelă.

Salut, 

Punctele Pinata Party se aloca la nivel de cont MyOrange. Asadar, acestea nu se vor pierde in cazul in care vei migra de la abonament la cartela reincarcabila. 

teacher_
#StarMember

Salut!

Din păcate acel bonus se va pierde, deoarece vei avea alt tip de serviciu. Eu am doua numere înregistrate în My Orange, iar bonusurile cu resurse de net primite nu mă lasa să le utilizez pe numărul de abonament, ci pot selecta doar numărul prepay. Cu punctele acumulate nu va fi problema, ele se vor regăsi în contul tău și vei putea adăuga alte puncte conform regulamentului concursului. 

Anonim
Neaplicabil

punctele din cont pinata nu se pierd asa ca stai linistit si trecere usoara la cartela

Anfänger2024
Junior entuziast

Salutare tuturor.

Confirm că punctele de la Pinata nu se pierd, se regăsesc în My Orange. S-au pierdut cei 6 giga de net rămași din bonusul de 10 giga, dar nu e un capăt de țară.

Anonim
Neaplicabil

La prima activare a unei opțiuni ii vei recupera din puncte.

La activarea opțiunii de 5 euro azi dimineață mi-a dat două Pinate, ce au adus 40 de puncte după spargere.

Anonim
Neaplicabil

Mă refeream când încarci cu credit cartela și activezi opțiunea.

300 puncte incarcarea

Probabil din My Orange. Eu am făcut-o de la PayPoint.

Anonim
Neaplicabil

Da din my orange 😞