anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot dezactiva notificarea de 6euro din aplicația my orange

Tatratea72
Junior

Nu pot dezactiva notificarea de 6euro din aplicația my orange , nu se poate șterge sau sa o opresc cumva ? , ps. Nu doresc să opresc notificările aplicației .

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Tatratea72: Bun venit în Comunitate. Cel mai simplu, mai ales dacă nici nu vei dori pe viitor o activare imediată a opțiunii de 6€, dezactivarea recurenței acesteia(cu tot ce înseamnă notificări) se poate face simplu din SelfCare (apel la *100#). Astfel, accesezi ramura 3.Opțiuni--> apoi 1-Optiunile mele active, iar apoi selectezi opțiunea de 6€, la care ai posibilitatea de "dezactivează opțiune și anulează recurența ei". Vei vedea că nu va mai apărea nici în MyOrange și nici nu vei mai primi notificări despre asigurarea creditului pentru reactivare. 🙂 Spor.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Pololică
#StarMember

Salutare! 

MMai exact, despre ce notificare este vorba? Cea de reactivare a opțiunii? 

Da mă tot anunță că optiunea de 6 euro expira în curând , notificare din aplicație si sms , doresc sa le opresc sau si mai bine sa fie șterse de tot

arsradu
#StarMember

Saut,

Ataseaza, te rog, o captura de ecran sa intelegem despre ce notificare e vorba. Ar ajuta si modelul telefonului.

Client Orange

1000002853.jpg

1000002854.jpg

 Oneplus 12

1000002852.jpg

FLo1
#StarMember

@Tatratea72: Bun venit în Comunitate. Cel mai simplu, mai ales dacă nici nu vei dori pe viitor o activare imediată a opțiunii de 6€, dezactivarea recurenței acesteia(cu tot ce înseamnă notificări) se poate face simplu din SelfCare (apel la *100#). Astfel, accesezi ramura 3.Opțiuni--> apoi 1-Optiunile mele active, iar apoi selectezi opțiunea de 6€, la care ai posibilitatea de "dezactivează opțiune și anulează recurența ei". Vei vedea că nu va mai apărea nici în MyOrange și nici nu vei mai primi notificări despre asigurarea creditului pentru reactivare. 🙂 Spor.

Mulțumesc frumos ! 😀

Cu drag. Încă ceva: opțiunile activate din credit sunt recurente. Doar opțiunile cu resurse activate direct în timpul plății NU sunt recurente (se vor dezactiva automat la expirare, fără reactivare sau notificare).

Salut,

De mentionat ca in felul asta, e posibil, daca nu esti atent, sa ramai fara optiune. Ideea acelei notificari este tocmai de a te anunta ca trebuie sa reincarci ca sa nu ramai fara resurse. Daca dezactivezi recurenta, esti pe cont propriu.

Pe mine unul nu m-a deranjat niciodata. Ba din contra, mi s-a parut utila. Dar daca nu iti place, din pacate nu se poate dezactiva fara a anula toate notificarile aplicatiei. 

Client Orange

Nu și atunci când ai deja o opțiune activă pe cont, cealaltă mai mult încurcând apele. 😉

Am dorit sa o anulez de tot pentru ca rencarc doar cu 5euro optiune , cea de 6euro era in plus .

Am inteles. In cazul asta, e ok varianta asta. Cu toate ca eu unul prefer tot cu recurenta. Pentru ca tind sa uit sa-mi reincarc fix in ziua in care imi expira. Si atunci prefer sa am credit pe cont inainte de scadenta, si sa-si faca singur reincarcarea (recurenta) atunci cand e nevoie.

Varianta cu reincarcare cu optiune e ok...atata timp cat iti amintesti sa reincarci la data scadenta. Daca nu...s-ar putea sa cauzeze confuzie. Pentru ca vei incarca cu cateva zile inainte de expirare, si vei avea, din nou...mai multe optiuni pe cont si mai multe mesaje de notificare. De exemplu o sa para ca optiunea activata ieri iti expira in cateva zile, cand de fapt nu aceea este optiunea care iti expira in cateva zile, ci cea activata luna trecuta.

Sau, se poate sa uiti sa reincarci la timp, si sa ramai fara resurse disponibile.

Deci, recomandarea mea, daca ideea era doar sa treci de la optiunea de 6 euro la cea de 5, ar fi ca cea de 5 sa fie recurenta, nu "one-time purchase".

Client Orange

Cea de 5 este recurentă pe cont. Deci e ok. Tu câte opțiuni recurente ai pe cont? Întelegi atunci de ce dorește să rămână doar cu cea de 5€ și să o șteargă pe cea de 6€. 😉

Da, e ok. O singura optiune am pe cont. Aveam impresia ca cea de 5 e one-time purchase. E ok. Nevermind.

Client Orange