anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot apela in Belgia, desi am minute internationale

DianaB
Începător

Buna ziua! Credit INFO îmi spune ca am 300 min sau SMS nat/intl UE mobil si fix, dar eu nu pot apela un nr de mobil din Belgia. Care ar putea fi problema?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Salut,

Belgia are niste prefixe exceptate de la regula de billing generala (cele 300 de minute incluse).

Ai aici mai multe detalii.

arsradu_0-1686767643387.png

Banuiesc ca asta ar putea sa fie motivul pentru care nu poti apela acel numar.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Diana, bun venit in Comunitate!!!

De ce nu poți apela, ce mesaj primești?

Poate cel pe care îl apelezi e într-o zonă fără semnal, îl are inchis sau are un provider telecom cu care Orange Romania nu are contract și acele 300 de minute nu sunt valabile in acest caz.

Când apelez îmi spune sa verific creditul sau minutele disponibile

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Ai pus și prefixul +32 in fata numărului de telefon?

FLo1
#StarMember

@DianaB: Bun venit în Comunitate. Verifică prefixul numărului în cauză în lista cu prefixe aici. Nu toate numerele internaționale sunt eligibile pentru apelare. Numai bine.

arsradu
#StarMember

Salut,

Belgia are niste prefixe exceptate de la regula de billing generala (cele 300 de minute incluse).

Ai aici mai multe detalii.

arsradu_0-1686767643387.png

Banuiesc ca asta ar putea sa fie motivul pentru care nu poti apela acel numar.

Client Orange

Multumesc! Nu se găsește prefixul in aceasta lista

Daca nu se gaseste prefixul in acea lista, inseamna ca, in mod normal (daca nu cumva e numar special sau ceva), ar trebui sa poti suna. Si inseamna ca solutia de mai sus nu se aplica in cazul tau.

Incearca sa iei legatura cu un operator, maine dimineața, fie la 300, fie pe chat-ul Djingo, si vezi ce iti zic si ei.

Client Orange