anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

**beep** GIA

BeepGia
Începător

Incerc sa dau de un operator de o ora ma invart in cerc cu GIA. Vi se pare amuzant ca va puneti clientii sa vorbeasca cu un **beep** de robot nefunctional ? Pentru faptul ca nu pot contacta un operator la nevoie ma voi muta la vodafone si sper sa faca cat mai multi acelasi lucru. Cand am intrebari vreau sa vorbesc cu oameni reali, mai ales cand vreau sa aflu despre oferte si vreau sa imi cumpar un telefon nou. Multa **beep** gia, platiti **beep** operatorii si nu va mai **beep** pe voi.

7 Răspunsuri 7

Anonim
Neaplicabil

Salut 

Poți încerca prin chat din aplicația My Orange dar atenție cum treci de Djingo.😄

https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-contactez-serviciul-clienti-187 

Pe chat scrii "transfer" până Djingo te transfera către un operator.

De Gia scapi ușor spui "bla, bla, bla," și ești transferat în meniul interactiv și încerci combinația de taste 5-2 -0 și te mai întreabă Gia ceva date și intri in contact cu un operator Orange.

Combinația 5-2-0 poate fi una temporară momentan funcționează.

Anonim
Neaplicabil

Interesant nume ai ales ca și user.😄

"Culmea culmilor : sa arda casa si sa dai beep la pompieri..."

Trixen
#StarMember

Iti inteleg supararea si sunt de acord ca e esential sa poti lua legatura cu un om atunci cand ai probleme. Este motivul pentru care nu mai cumpar de pe eMag decat maruntisuri de care nu am, cu adevarat, nevoie.
Iar pentru descretirea fruntii, aparent nici la Vodafone nu e mai bine: https://www.youtube.com/watch?v=KuDPHd1tNMs 🙂

Hai sa pastram un limbaj civilizat, chiar si atunci cand suntem suparati! Este un site accesibil public, exista copii si tineri care citesc continutul, exista parinti si bunici care incearca sa rezolve situatii. Cu totii avem suparari intemeiate din cand in cand, insa un limbaj civilizat (dar ferm) iti aduce mai mult decat unul nepotrivit. 🙂

Vio73
#StarMember

Salutare!

Știu că este extrem de neplăcut să întâmpini dificultăți din acestea de comunicare, dar hai să ne calmăm un pic și să asculți ce zice Gia până la cap. Ce îți cere? Să îi spui despre ce număr sau serviciu vrei să ceri informații. După  acest pas, probabil te va identifica cu ultimele 6 cifre din CNP și probabil îți va face legătura cu un operator uman!

Dacă nu reușești așa, te rog să revii cu un mesaj! 

Baftă!

GreenArrow
Explorator

Stai sa îl vezi pe Tobi de la vdf 🤣🤣 acolo e și mai greu sa vb cu cineva 

BlackWolf
Senior certificat

Salut!

E frustrant, asa ca mai bine suni la ei si rezolvi mai repede problema. Acesti chatboti sunt niste mizerii inutile care mai mult enerveaza si incurca oamenii decat ajuta cu ceva. Ar trebui scosi pentru ca sunt pro*sti si inutili. Si la Vodafone este aceeasi problema cu chatbotul, este la fel de prost ca si Djingo. Eu deacuma cand am ceva de rezolvat prefer sa sun decat sa mai scriu la mizeriile alea de chatboti si sa ma enervez ca intru greu in legatura cu operatorii. Cand sun imi raspunde mai repede un operator si rezolv mai repede problema. Valabil peste tot...

Ca un exemplu, in Marea Britanie a iesit scandal la DPD din cauza chatbot-ului ala idi*ot si au facut un bine si l-au scos de tot. Speram sa faca toate companiile acelasi lucru peste tot, sa scoata tampeniile alea de chatboti...

匿名
Junior entuziast

Salut,

Atunci când ai o problema urgenta și nu ești familiarizat cu modul de contact Orange (Gia Djingo) totul devine foarte supărător.

Tot ce trebuie sa faci este sa tratezi situația cu calm și să asculți până la capăt informațiile primite.

Nu ar fi rău dacă Orange ar crea în meniul interactiv o opțiune  care sa te transfere direct către un operator sau care sa te trimită direct in meniul interactiv trecând peste Gia. 

Desigur contracost Orange permite și transferul direct către un operator.

401 - Serviciul Suport Clienţi 

  •  Acces direct la operator pentru abonaţi, 24 de ore din 24, 7 zile din 7
  • Tarif naţional 0.14 euro/minut, TVA inclus, primele 40 de secunde sunt gratuite