anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbare adresa email My Orange

Simona83
Începător

știe cineva cum aș putea schimba adresa de email? Când am facut contul, am introdus o adresă care nu mai e validă si nu am reusit sa accesez contul la Orange

1 Soluţie acceptată‚

GeorgianaD
Moderator

Salutare,

Adresa de e-mail asociată contului My Orange se poate schimba accesând My Orange varianta web.

Accesând din meniul din dreapta tab-ul Setări cont, categoria Date personale, gasești posibilitatea de a modifica adresa de e-mail, parola contului și numărul de telefon:

 https://www.orange.ro/myaccount/info-cont/personal-data/online-account-data

Mai multe informații referitoare la modificarea adresei de e-mail si a username-ului aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-modific-datele-personale-n-contul-online-112

Sper să te ajute informațiile primite și te așteptăm cu feedback!

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna Simona,

Bun venit in Comunitate!

Daca vrei sa schimbi adresa de email folosita la logare, nu se poate. Daca vrei sa schimbi adresa de email de contact, se poate schimba cu un click aici. Dar trebuie sa poti intra in cont.

Cu toate astea, adresa folosita ca username nu ar trebui sa afecteze logarea in cont. Deci, daca vorbim de acea adresa de email, asigura-te ca e scrisa corect, si parola este corecta.

Daca inca intampini probleme, te asteptam cu ceva mai multe detalii, astfel incat sa vedem ce solutie putem gasi.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Ești tu sigur ca nu merge schimbată adresa folosită la logare? Atunci cum explici ca  eu anul trecut am reușit sa o modific :). Acum când ma loghez in cont folosesc noua adresa de email.  Se poate modifica din my orange versiunea de pe pc 🙂 accesezi setări cont, poți modifica și nr de tel folosit la logare cât si email

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

In Setari Cont....link-ul de mai sus, nu ai optiune decat pentru schimbarea parolei. Dar daca ai reusit tu, sunt curios cum ai facut. 🙂

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Dupa ce modifici adresa de email de contact automat se modifica  si adresa de email folosita la logare :), daca nu ma crezi  poti incerca sa te convingi ca am dreptate :), alta data daca nu esti 100% sigur de o informatie numai da raspunsuri gresite, nu este prima cand oferi o  informatie eronata :), have a nice day 🙂

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Sa stii ca nu o fac intentionat. Si sunt intotdeuna deschis sa aflu lucuri noi. 

In mod normal, nu se poate modifica acea adresa de email de login. Pentru ca nu ai optiune. Singura optiune este de modificare parola. Ca ai gasit tu o portita, asta e partea a doua. Dar nu e varianta oferita de Orange. Cel putin nu pare intended. :))

arsradu_1-1689437042019.png

 

Eu zic ca ceea ce ai gasit tu este un workaround. Si, in momentul asta, nu pot sa-l testez oricum, pentru ca nici macar adresa de contact nu pot s-o modific. :)) Dar asta e partea a doua.

Nimeni nu-i perfect, si invatam din greseli, sau, in cazul asta, de la altii. 🙂 Deci...multumesc de informatie. O sa stiu pe viitor.

Inca o data, mersi! 🙂

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Ca sa poti modifica  trebuie sa intri in my orange de pe un pc/laptop :), chiar acum am intrat in setari si apare optiunea de modificare email :), vezi atasament

 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

De acolo incercasem si eu. Dar aparent nu am observat ca trebuie introdusa parola contului, dupa care poti modifica si email-ul de contact. 

Si DA, se pare ca ai avut drepatate. Odata modificata adresa de contact, se modifica si cea de login! Foarte tare! :)) Nu stiu daca e chiar "intended". Adica, daca era, banuiesc ca Orange ar fi pus o optiune similara si la datele de login. Dar important e ca merge! :))

Am invatat ceva nou! Mersi frumos! 🙂

Update: se pare ca odata modificata, nu mai poti reveni la adresa veche. Nu e o problema pentru mine, dar daca mai sunt persoane care vor sa puna inapoi adresa veche...se pare ca nu te mai lasa. Primesti eroare: "Adresa de mail este deja inregistrata." Asta daca nu cumva e un workaround si pentru asta. :))

Oricum, foarte tare chestia! :))

Client Orange

RafaHelper
#StarMember

Salut, eu cred ca e un bug acest feature. 🙂

GeorgianaD
Moderator

Salutare,

Adresa de e-mail asociată contului My Orange se poate schimba accesând My Orange varianta web.

Accesând din meniul din dreapta tab-ul Setări cont, categoria Date personale, gasești posibilitatea de a modifica adresa de e-mail, parola contului și numărul de telefon:

 https://www.orange.ro/myaccount/info-cont/personal-data/online-account-data

Mai multe informații referitoare la modificarea adresei de e-mail si a username-ului aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-modific-datele-personale-n-contul-online-112

Sper să te ajute informațiile primite și te așteptăm cu feedback!