anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Plata in valoare de 1.18 euro prin Jocuri pe telefon a fost efectuata cu succes

dolo
Începător

Hotilor !!! 

M-ati abonat cu forta la un serviciu caruia nici nu i-am istalat aplicatia sunteti niste hoti jegosi!!!!! Mai rau decat talharii ati ajuns!!!!

1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember

Cum mă dezabonez?

Atenție: Dezinstalarea aplicației nu este echivalentă cu dezabonarea.

  • Dacă nu aveți aplicația instalată, o instalați - Orange Games. Se accesează secțiunea “Abonament  => Abonamentele Mele”. Aici se văd informațiile despre abonamentul activ
  • Se apasă butonul “Dezabonare”, apoi se va vedea ecranul de confirmare a dezabonării
  • Veți avea în continuare acces la jocurile din abonament până la expirarea perioadei abonamentului existent activat. 

https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-voce/orange-games-cum-m%C4%83-abonez-%C8%99i-dezabonez...

Cel mai rapid lucru pe care îl poti face este să te dezabonezi de la jocuri și, ulterior să depui o sesizare la Orange, în care menționezi că nu ai avut cunoștință că tu sau altcineva a activat acest serviciu. Succes! 

 

Update 18 oct. 2023 (DanielaH, Moderator) - Dezactivarea abonamentului Orange Games se poate face și prin trimiterea unui SMS gratuit cu textul STOP la numărul 8351.

 

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember

Salut,

Din pacate, problema e cunoscuta.

Solutia este dezabonarea din aplicatia Orange Games (daca ai optiune de dezabonare acolo), ai mai multe detalii in sensul asta aici, sau, luand legatura cu un consultant printr-una dintre metodele de contact de aici.

De mentionat ca, intrucat e weekend, cel mai probabil vei putea lua legatura cu cineva incepand de luni.

Sper sa reusesti sa rezolvi problema. 🙂

De asemenea, voiam doar sa mentionez ca noi, cei de aici din Comunitate suntem, in mare parte, clienti ca si tine. Deci, cu toate ca ne dorim sa putem ajuta mai mult, nu avem acces la conturile altor clienti si, implicit, nici nu putem opera modificari.

Client Orange

Razvan
#StarMember

Cum mă dezabonez?

Atenție: Dezinstalarea aplicației nu este echivalentă cu dezabonarea.

  • Dacă nu aveți aplicația instalată, o instalați - Orange Games. Se accesează secțiunea “Abonament  => Abonamentele Mele”. Aici se văd informațiile despre abonamentul activ
  • Se apasă butonul “Dezabonare”, apoi se va vedea ecranul de confirmare a dezabonării
  • Veți avea în continuare acces la jocurile din abonament până la expirarea perioadei abonamentului existent activat. 

https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-voce/orange-games-cum-m%C4%83-abonez-%C8%99i-dezabonez...

Cel mai rapid lucru pe care îl poti face este să te dezabonezi de la jocuri și, ulterior să depui o sesizare la Orange, în care menționezi că nu ai avut cunoștință că tu sau altcineva a activat acest serviciu. Succes! 

 

Update 18 oct. 2023 (DanielaH, Moderator) - Dezactivarea abonamentului Orange Games se poate face și prin trimiterea unui SMS gratuit cu textul STOP la numărul 8351.

 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Dolo, atentie la limbaj!!! Sa stii ca nu te aboneaza nimeni cu forta. Cineva s-a jucat pe telefonul tau si a acceptat sa se aboneze la Orange Games. Si mie imi mai apar reclame la serviciul asta, dar apas X ul din coltul imaginii si nu dau accept. In imagine si scrie ca, daca accepti, taxa e de 1.18 euro/saptamana.

Atentie mai mare pe viitor si urmeaza pasii descrisi de colegi.

Din păcate, chiar te abonează cu forța. Am pățit eu a doua oară, pe alt număr de telefon. Chiar e de protecția consumatorului! Am abonament de 20 de ani la ei dar jur că ăsta e ultimul! 

mihai_13
Maestru

nu te-a abonat nimeni fortat - tu singur sau cineva din familia ta a "apasat" "atins" "accesat" bannerul publicitar  (ads) care ruleaza pe diferite aplicatii ...

ps;(pentru cunoscatori) am sa sustin pana in panzele albe "root-ul si AdAway"  pentru a avea un telefon "curat"  de publicitate .