anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange share

Anonim
Neaplicabil

Salut, am un abonament de internet mobil net 10 și vreau să îl combin cu un abonament fun ca să am mai mult trafic inclus, dar nu găsesc nicăieri în myorange posibilitatea de a face share de trafic. Am 3 numere de voce plus servicii fixe pe numele meu. Am răscolit toată varianta web cât și cea de mobil a my Orange și nu am găsit cum să combin abonamentele în Orange share. 
Am vorbit și cu cei de la relații clienți și nici nu știau ce e Orange share cică nu exista așa ceva deși pe site scrie clar despre aceeasta posibilitate. 
https://www.orange.ro/abonamente/net/

deci cum procedez?

12 Răspunsuri 12

arsradu
#StarMember

Salut,

Din cate inteleg eu, ai nevoie de un abonament de internet mobil (Net sau Net5G), pe care sa-l combini cu unul de voce. Inteleg ca ai 3 de voce, dar niciunul de internet. Internetul fix pe care il ai nu cred ca se poate folosi in cazul asta.

De asemenea, din cate inteleg eu, "combinarea" celor doua se face intr-un Orange Shop, nu in My Orange.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Am spus deja ca am un abonament net10 adică de internet mobil, nu internet fix 4g ci internet mobil care se poate folosi oriunde într-o tableta ori modem

Greseala mea. Da, in cazul asta ar trebui sa mearga. Deci mergi intr-un Orange Shop, arata-le pagina respectiva, si vezi cum rezolva problema. 🙂

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Am mers în shop fix la persoana care mi-a făcut abonamentul și zicea ca nu exista așa ceva 😂 și când i-am arătat site-ul a zis să sun la 300 ca ea nu știe ce e de făcut. Cei de la 300 la fel habar nu aveau de aceasta posibilitate. Am stat jumă de ora la telefon ca să ii citesc de pe site 😂

Lol... da, nu e un serviciu foarte des intalnit. In Comunitate, cred ca esti primul care a intrebat de el. Eu initial am crezut ca vrei sa imparti resursele intre mai multe numere. Ceea ce nu știu să se poata. Probabil ca acelasi lucru l-au crezut si cei de la 300. 

Dar pe site scrie foarte clar ca se poate face doar in Shop. Deci....cred ca e nevoie de un mic upgrade de cunostinte pe partea shop-ului. 🙂

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Anonim: Mai întâi verifică în ce condiții și dacă mai este valabilă oferta OrangeShare. Mai mult am văzut că doar ofertele pentru OrangeFamily erau promovate. Dacă nu e retrasă, atunci, online sau în Shop, opțiunea combinată de abonamente net+voce trebuie să se poată realiza. Succes. 

Anonim
Neaplicabil

E valabila până în noiembrie oferta https://www.orange.ro/abonamente/orange-share/

indeplinesc toate condițiile, am spus deja ca nici cei din shop nici cei de la relații clienți habar nu au de aceasta posibilitate 

Salut, 

In cazul tau, poti crea un grup Orange Share in care sa incluzi abonamentul Net 10  si un abonament Fun. Insa, pachetul de internet nu poate face parte din mai multe pachete Orange Share in același timp.

Poti face aceasa configurare din My Orange, sectiunea My Account/ sectiunea optiuni si abonamente/ Orange Share  trebuie sa alegi abonamentul de voce si cel de internet, iar ulterior sa apesi pe Creeaza.

 

 

DanielaH
Moderator

@Anonim, ai reușit să configurezi Orange Share?

Anonim
Neaplicabil

Până la urma am rezolvat cu ajutorul celor de pe chat. Au activat ei grupul share

Bravo! Excelent!👍 Totu-i bine cand se termina cu bine!

Client Orange

Mulțumim pentru confirmare! Mă bucur că ai rezolvat.

Te mai așteptăm.