anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Inlocuire abonament de pe un numar de telefon pe altul

Daniela77
Junior entuziast

Buna ziua ,

De ce nu se poate inlocui (muta) un abonament de pe un numar de telefon pe altul?!

Cei de la Orange imi spun ca e imposibil...de ce?!!!

Plata o fac eu de pe factura mea...nu inteleg de ce le este atat de greu sa schimbe

18 Răspunsuri 18

Hy,

Teoria e buna , insa trebuie gasit si operatorul capabil sa faca aceste lucruri....deci noroc sau ghinion?!🤔

Neata!

Din pacate (sau din fericire), sunt proceduri care sunt aplicate. Daca se vor schimba pe viitor, nu stiu sa dau un raspuns, dar sa se inverseze abonamente (de pe un numar pe altul) nu am vazut la niciun operator. Teoretic, fiecare numar are o sectiune separata de beneficii in contract si schimbarea se face prin act aditional conform contractului de baza. De asta ziceam ca, daca esti la final de contract, ai putea cere fidelizare si, practic, sa ceri schimbul de beneficii de pe un numar pe altul (vor fi contracte noi, ce-i drept, dar beneficiile vor fi conforme cu doleantele tale).

Si operatorul nu stiu daca trebuie neaparat gasit intrucat renegocierea se face prin intermediul unui departament de fidelizare (chiar daca este externalizat) si au anumite limite de executare.

Ca sa fiu mai bine inteles (repet, cu conditia sa fi la final de contract si sa poti negocia in liniste): ceri fidelizare cu necesitatile pe fiecare numar. Eu asa am facut de fiecare data la fidelizari: am cerut ce vroiam pe fiecare numar si o marja de pret. 90% era ce ceream (atat ca pret, cat si ca beneficii). Aveam si balast (minute internationale), dar asta era partea a doua.

Jay
Campion certificat

Eu am vrut sa fac schimbul între numere acum ceva ani.. cred ca nici comunitatea nu aparuse inca.. si răspunsul a fost ca, tehnic, acest lucru nu este posibil.. 

Ce sa-i faci, nu te poți baga cu forța în bucataria altora.. si eu am considerat ca, asa cum iti poți schimba numărul de telefon, contra unei taxe, la fel de bine poți schimba si numerele intre ele, eventual tot contra unei taxe, pentru cine este dispus sa plătească..  

Daniela77
Junior entuziast

orice problema are mereu 2 solutii , insa aici cred ca ideea e sa te faca sa faci alt abonamnet nu sa il pastrezi pe cel care il ai...altfel unde mai e profitul lor?oricum ca si client vechi nu ai atatea facilitati ca unul nou..