anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dezamagirea numita Orange

ionpintilie77
Junior entuziast

Timp de o saptamana am incercat sa portez un abonament pentru oferta Fun 6 redusa la 3 euro timp de 24 luni,dupa 12 incercari online,crearea unui alt cont,convorbirea pe chat si lasarea numarului de 6 ori pentru a fi sunat nu s-a putut rezolva.Facand o simulare cu un alt abonament din oferta Fun 9 totul functiona perfect,in schimb pentru Fun 6 scanam cartea de identitate ,imi faceam selfie spuneau ca totul e in regula si ca au incarcat datele dar dupa ce bifam ca sunt de acord cu conditiile primeam un mesaj ca datele nu au putut fi procesate,in cele din urma am fost contacta astazi de cineva oferindu-mi alte oferte si zicandu-mi ca Fun 6 a fost modificata si e doar 6 luni redusa la 3 euro.Pacat, sunteti probabil cea mai mare companie mobila din Romania si va pretati la asemenea gainarii,concluzia este urmatoarea oferta respectiva era doar pentru cine considerati voi si nu pentru toata lumea.Repet 12 incercari online,2 conturi ,scanare cu doua telefoane performante inclusiv laptopu,3 mailuri,6 sesizari online in care mi-am lasat numarul,convorbiri pe chat cu operatori nu cu chatbot si toate aceste in decursul celor 7 zile ,cu toate astea rezultatul a fost 0.Dezamagit.

1 Soluţie acceptată‚

ionpintilie77
Junior entuziast

Dupa lupte secular am reusit sa portez ,sper,am resunat la  021 9890 numar unde imi spunea situ sa sun daca nu reusesc portarea online , am gasit pe cineva dispus sa-mi inregistreze cererea de portare ,departamentul unde am sunat este Orange comunication si nu Orange Romania.Sper din suflet sa nu fie o diferenta la semnal in comparatie cu Orange Romania,am intrebat de doua ori si am fost asigurat ca nu e nici o diferenta  e aceiasi companie si folosesc aceiasi retea.Daca voi avea surprize voi renunta in cele 14 zile,citesc multe comentarii pe diferite forumuri cu aceasta problema,sper sa nu fie nevoie sa trec iarasi prin toata nebunia.

Vizualizare soluţie în postul original

35 Răspunsuri 35

Excelent. Doar să ai grijă că serviciile nu vor fi portate toate la un moment, ci succesiv, pe rând. Deci mai ales după ziua de ”miercuri”, dar și până atunci și mai ales după aceea, îți recomand imperativ un RESTART pentru configurarea / preluarea noilor setări ale rețelei și funcționarea acestora fără alte probleme. Succes.

ionpintilie77
Junior entuziast

Mi-au activat portarea mai devreme decat scria in mesaj,imi puteti spune cum dezactivez mesageria vocala ?

La *100# nu gasesc dezactivare mesagerie vocala,la 555 nu exista optiunea dezactivare,sa nu spuneti ca in orange comunication nu se poate dezactiva mesageria.

Salut,

Incearca din dialer codul ##002# urmat de tasta de apel.

Client Orange

GeorgianaD
Moderator

Salutare, @ionpintilie77 ,

Ai reușit să îți dezactivezi mesageria vocală?

Da am reusit prin apel la 300 desi am observat ca exista optiunea pentru dezactivare mesagerie si in aplicatia Orange comunication .

Multumim pentru vești și ne bucurăm că ai reușit să rezolvi.