anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu pot închide online abonamentul wifi

MYTY
Junior

menționez că am predat echipamentul de 2 luni și vin facturi

24 Răspunsuri 24

Vio73
#StarMember

Salutare!

Se poate trimite o cerere de reziliere din secțiunea Contact (mai jos în pagină, unde scrie Trimite-ne un mesaj):

https://www.orange.ro/contact/

E valabil pentru orice fel de abonament sau orice tip de solicitare, doar să selectezi de acolo ceea ce dorești să sesizezi.

Depune-le din nou sesizare, inclusiv cu poza procesului verbal de predare-primire a echipamentelor și spune-le să ai serviciile închise.

Baftă!

Îmi cere Nr de telefon iar eu îl am făcut pe email

MYTY
Junior

Degeaba tot vorbesc cu operatori spun că îl închide și îmi trimit facturi de plată

Salut,

Ai respectat pașii necesari rezilierii.

https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81 

Îmi cer Nr de telefon eu îl am făcut pe email 

Sau cod abonat (îl găsești în factura sau in contract)

Stiu f bine. Eu intentionez sa-i dau in judecata. Hopa! Asa cum preconizam inca de anul trecut Orangina avea sa fuzioneze cu OROC. Am dovezi. Si azi am aflat ca, nolens volens, vom deveni clienti orangina (eu fiind fost client Telekom). 

Buna,

Ne poți detalia motivul supărării tale ( calitate servicii,nerespectarea contractului etc.)

Fuziunea Oro-Oroc este una legală și a fost anunțată public.

Dovezile adunate sunt publice. 🙂

 

Well, pe scurt: they "beep"! 

O reclamatie, dintre multe altele... 

Buna ziua,

In ciuda nenumaratelor discutii telefonice, inca din luna iulie a.c., emailuri trimise catre SC  ORANGE ROMANIA COMMUNICATIONS SA, si un scurt schimb telefonic cu SC ORANGE SA, sint nevoita sa fac alte demersuri.

Ma numesc Exxx, unic proprietar (de peste 20 si ceva de ani) al locuintei situate in .... Sint cetatean romano-francez, casatorita din 2007, cu un cetatean francez, din corpul diplomatic francez.

Ce s-a intamplat?

1.

- In primul rand, nu am fost NICIODATA abonat SC ORANGE SA, nu am avut nicio legatura cu aceasta companie, ci doar cu Romtelecom si apoi, TELEKOM

- SC ORANGE ROMANIA COMMUNICATIONS SA a preluat clientii TELEKOM

- Prin luna iulie a.c., am solicitat (telefonic) SC ORANGE ROMANIA COMMUNICATIONS SA sa-mi trimta, pe langa alte schimbari ale contractului, un router inernet, pentru casuta de la piscina (aflata la aceeasi adresa)

Mi s-a spus ca il voi primi (ma vad nevoita sa repet ca vorbim de SC ORANGE ROMANIA COMMUNICATIONS SA si nu SC ORANGE SA, cu care nu am nicio legatura) si ca, in cazul in care nu sint multumita etc., sa anunt in 14 zile). Ceea ce am si facut. Mi s-a spus ca l-au dezactivat si ca il va prelua curierul.

-Acel router nu a fost niciodata folosit, nici macar incercat. Pentru ca, chiar inainte de a fi primit (aici, voi explica la pct.2), firma care mi-a implementat un alt sistem de supraveghere, a instalat si un extender.


2.

-Acel router a fost "receptionat" de sotul meu (intamplator, se afla in curtea din fata cand a ajuns curierul -si nu am fost anuntata de acea livrare-) eu nefiind prezenta (evident ca l-as fi refuzat)

-Sotul meu:
-- nu vorbeste romaneste,
-- nu e rezident in Romania, nu are cetatenie romana si niciun document emis de autoritatile ro.
-- a semnat un contract cu SC ORANGE SA, la strada, fara sa stie nimic


Ca sa concluzionez:


- Cele doua societati comerciale pe actiuni sint entitati juridice diferite (oricare ar fi "legatura" si "interesele" reciproce, actionariat comun etc.)


- Contractul cu SC ORANGE SA, semnat de sotul meu, nu are nicio valoare juridica. Caci, la inmanarea unui contract pentru utilitati, se solicita cartea de identitate ro, a CLIENTULUI.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ce a urmat...e o mare "saga". . .Sa continui? 

ahh, mi-au cerul sa fac test grafologic, cum ca semnatura apartine sotului meu!!!!! Adica, a unei persoane care a semnat sute de mii de documente confidentiale, inca din 1982, in calitate de consul al Frantei in nshpe tari... E ridicol. Si curierul...cum dreaq sa-i inmaneze unei persoane de sex masculin, destinatarul fiind o persoana de sex feminin? E halucinant! 

Asa, si? Acu' 2 zile am aflat ca au fuzionat. Nu ma uit la niciun canal ro. Am primit un email. Hmm, fuziune prin absorbție. Orangina, care anul trecut avea un capital subscris si varsat de vreo 93 de mil de lei, a absorbit-o pe sora mai mica (OROC), care avea un capital de 300 si ceva de mil. Desigur, "gratie" preluarii tuturor fostilor clienti Telekom (ex Romtelecom). 

Buna,

Îți înțeleg supărarea având în vedere că nu găsești înțelegere în comunicarea cu departamentul Clienți Orange.

Daca consideri că sa produs un abuz  cu privire la semnarea contractului și nu găsești o soluție de compromis cu Orange te poți adresa ANPC.

Salutare!

Se poate trimite o cerere de reziliere din secțiunea Contact (mai jos în pagină, unde scrie Trimite-ne un mesaj):

https://www.orange.ro/contact/

Acolo îți treci codul de abonat de pe factură.

Detalii despre cum afli codul de abonat ai aici:

https://www.orange.ro/help/cum-aflu-care-este-codul-meu-de-abonat-7728

E valabil pentru orice fel de abonament sau orice tip de solicitare, doar să selectezi de acolo ceea ce dorești să sesizezi.

Dacă zici că le-ai predat deja echipamentele, depune-le din nou sesizare, inclusiv cu poza procesului verbal de predare-primire a echipamentelor și spune-le să ai serviciile închise.

Baftă!

arsradu
#StarMember

Salut,

Ce abonament ai sau ai avut? Esti client fost Telekom Fix (actualmente Orange Romania Communications) sau Orange Romania SA?

Ai o confirmare ca abonamentul va fi sau a fost inchis? Din ceea ce descrii, abonamentul pare sa fie activ. 

Client Orange