anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Noul canal dedicat emisiunilor sportive, TVR Sport, se afla in grilele TV la Orange si nu numai

Luci_TLM
Cunoscător

Incepand de azi, 30.03.2024, televiziunea publica romana, ofera un canal tv dedicat emisiunilor sportive, TVR Sport.

Receptia este in format HD dar asteptam implementarea pe toate platformele providerilor pentru a putea afirma ca e receptionat si in SD. 

Cei care deja il receptioneaza in grila daca doriti sa confirmati formatul HD sau SD ori ambele. Multumim.

Date de recepție TVR Sport:

Orange Romania (cablu digital) poziția 313.

Orange Romania (satelit) poziția 316.

Orange Romania Communications (IPTV) poziția 317.

Orange Romania Communications (satelit) poziția 313.

sigla-tvr-sport-1920x1080px_40674600.jpg

 Pe platforma IPTV la care sunt eu abonat, inca nu a aparut alocat in grila canalul TV.

Sursa: ziare.com / tvr.ro

18 Răspunsuri 18

Buna Razvan. Pe platforma OROC de satelit, ai mei il receptioneaza doar SD. La mine pe IPTV nici nu l-au introdus. Probabil de maine.

Cris8
Junior

La OROC,unde ai vazut canalul  317?în your dream?am impresua ca ne lusti la misto,pe atia de la OROC

匿名
Junior entuziast

Este posibil sa se fi introdus pentru abonații DTH.

"Operatorii DTH Orange Romania si Orange Romania Communications au introdus varianta SD a postului TVR Sport, care a inlocuit Telestar 1"

Buna ,,Cris8". Banuiesc ca ai dorit sa scrii faptul ca ai crede ca noi va luam la misto. Intamplator sunt abonat OROC si iti arat dovada ca pe pozitia 317 se receptioneaza pe platforma IPTV la OROC, TVR Sport, inca si in format HD.