anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

telefon cumparat in rate daca nu am un loc de munca

ioanaa_mada5
Începător

se poate sa deschid un abonament pentru o rata la un telefon dacă am 18 ani,dar nu am un loc de munca?

1 Soluţie acceptată‚

匿名
Junior entuziast

Pentru a putea achiziționa un telefon in rate trebuie îndeplinite anumite condiții:

Vreau să-mi cumpăr un telefon în rate. Ce condiții trebuie să îndeplinesc?

Dacă ai un abonament de voce mobilă de la Orange, trebuie sa indeplinesti cumulativ urmatoarele condiții:

  • Abonamentul tău să aibă o vechime de cel puțin 18 luni
  • Să fii titularul contractului de abonament pentru care dorești să optezi pentru rate de cel puțin 18 luni
  • Să nu fi avut abonamentul suspendat pentru neplată în ultimele 12 luni
  • Să îți prelungești contractul, în condițiile ofertei comerciale curente, cu o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să ai un abonament compatibil, din Oferta curentă
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România.

 

Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange, trebuie să îndeplinești cumulativ, următoarele condiții:

  • Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an
  • Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România
  • Condițiile de mai sus se cumulează cu cele de pe abonamentul de voce

Nu este o condiție obligatorie să ai un loc de muncă.

Poți achiziționa un telefon in rate chiar daca nu ai un loc de muncă.

 

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

dragosbrm
Explorator entuziast

Bună! Desigur că poți, insă dacă nu ai un abonament activ, nu stiu dacă îți poate oferi telefon in rate. Asta poti verifica tu. Depinde de oferta

 

匿名
Junior entuziast

Pentru a putea achiziționa un telefon in rate trebuie îndeplinite anumite condiții:

Vreau să-mi cumpăr un telefon în rate. Ce condiții trebuie să îndeplinesc?

Dacă ai un abonament de voce mobilă de la Orange, trebuie sa indeplinesti cumulativ urmatoarele condiții:

  • Abonamentul tău să aibă o vechime de cel puțin 18 luni
  • Să fii titularul contractului de abonament pentru care dorești să optezi pentru rate de cel puțin 18 luni
  • Să nu fi avut abonamentul suspendat pentru neplată în ultimele 12 luni
  • Să îți prelungești contractul, în condițiile ofertei comerciale curente, cu o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să ai un abonament compatibil, din Oferta curentă
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România.

 

Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange, trebuie să îndeplinești cumulativ, următoarele condiții:

  • Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an
  • Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România
  • Condițiile de mai sus se cumulează cu cele de pe abonamentul de voce

Nu este o condiție obligatorie să ai un loc de muncă.

Poți achiziționa un telefon in rate chiar daca nu ai un loc de muncă.

 

arsradu
#StarMember

Salut Ioana,

Se poate. Nu-ti recomand varianta asta (pot sa intru in detalii daca vrei)...dar de putut, se poate. Locul de munca nu e o problema in cazul asta. In schimb e o problema daca nu ai deja abonament cu vechime minim 18 luni, pentru ca nu poti lua telefon in rate.

Ai conditiile de eligibilitate mai sus.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din păcate, nu poți lua decât după 18 luni de contract telefon în rate. Nu are treabă dacă ai loc de muncă sau nu, dar trebuie să îți achiți ratele pe care le ai.

Ai toate detaliile aici:

https://www.orange.ro/help/vreau-sa-imi-cumpar-un-telefon-in-rate-ce-conditii-trebuie-sa-indeplinesc...

 Baftă!

FLo1
#StarMember

Ioana, bun venit în Comunitate. Pentru situații speciale există soluții ideale: telefon cu card de credit luat și de bancă achitat. Ratele rămân la bancă de plătit, integral după un plan de restituit. 

Apropo: nu trebuie să fiu un card al unei bănci. Mare parte din "cardurile de cumpărături" nu aparțin bancilor, ci unor IFN-uri, eliberate pe bază de buletin (CI).

Alex_ORO
Angajat Orange

Daca nu are loc de munca, nu are cum sa aiba card de credit. Astfel, face 6 luni la locul de munca si isi ia un card de cumparaturi, dar o limita prea mare de credit nu va primii. Rate pe factura orange doar dupa 18 luni in retea cu abonament de voce mobila.

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

Sunt instituții financiare care emit carduri de credit și pentru persoane care nu sunt ”angajați”, ci activează în diferite ”profesii liberale” sau sunt pensionari. Bineînțeles, dacă nu se află în nici o categorie înseamnă că nu are cu ce demonstra că are un venit.