anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Despre internet roaming Germania

Cosmin19
Junior

Buna seara, mă aflu în Germania și am roamingul activat din țară, opțiunea de 16€, iar aceasta este activa până pe ~28 mai. As vrea sa știu și eu niste metode prin care pot beneficia în continuare (și mă interesează în mod special doar internetul) de roaming ? Nu am abonament ci cartela.

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Salut,

Poti sa reincarci cu optiunea de 12 euro (din My Orange), sau 16 euro, in functie de resursele de care ai nevoie. Singura problema e ca dupa 2 luni cumulate din ultimele 4 la care se face raportarea, in care ai folosit serviciile de roaming mai mult in afara decat in tara, nu vei mai putea folosi din resursele incluse in acele optiuni si va trebuie sa reincarci si sa consumi din credit.

Deci, problema nu e cum poti folosi in continuare serviciile de roaming, ci daca vei consuma din resursele incluse in optiune, sau va trebui sa incarci si sa consumi din credit. Raspunsul depinde de perioada petrecuta in roaming.

Ai mai multe informatii aici.

 

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember

Salut,

Poti sa reincarci cu optiunea de 12 euro (din My Orange), sau 16 euro, in functie de resursele de care ai nevoie. Singura problema e ca dupa 2 luni cumulate din ultimele 4 la care se face raportarea, in care ai folosit serviciile de roaming mai mult in afara decat in tara, nu vei mai putea folosi din resursele incluse in acele optiuni si va trebuie sa reincarci si sa consumi din credit.

Deci, problema nu e cum poti folosi in continuare serviciile de roaming, ci daca vei consuma din resursele incluse in optiune, sau va trebui sa incarci si sa consumi din credit. Raspunsul depinde de perioada petrecuta in roaming.

Ai mai multe informatii aici.

 

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din păcate, doar cu credit se poate pe termen lung și nu este deloc rentabil. Adică poți folosi ocazional, dar cred că trebuie combinat cu ceva local și/ sau wifi. Altfel, e prea costisitor!

Sigur, e doar un punct de vedere! Dar astea sunt variantele, iar alte nu există!

Succes!

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Care sunt consumul, bugetul lunar și perioada de ședere estimate? Dacă ajungi la 10€ consum, recomand o cartelă locala și câțiva euro pentru cartela românească. 

FLo1
#StarMember

Un SIM local este mai convenabil ca preț, resurse, semnal. Pe de altă parte, dacă ai acces și interesează internet, niște hot-spoturi sau alte conexiuni wifi sunt soluția ideală. Altfel costurile pe termen lung vor fi destul de mari.