anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Oare de ce nu se poate reîncărca PrePay?

user_14704023
Junior

Bună ziua,

A mai păţit cineva aşa ceva? Oare de ce nu se poate reîncărca PrePay?

Primesc un mesaj informativ de o perioadă lungă de timp... şi de care nu mai „scap” !

19 Răspunsuri 19

Unfaimos
Începător

Asa am patit si eu.deocamdata nu exista rezolvare

1000097846.jpg

1000097847.jpg

Reîncărcarea cu credit dintr-o aplicație bancară sau într-un magazin (automat de plăți) și activarea de opțiune cu minute din MyOrange ar putea fi un compromis pentru bonificația de net. Activarea din credit este funcțională, doar reîncărcarea (cu credit sau direct cu resurse) întâmpină momentan probleme. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Am pățit și eu de pe PC, de mai multe ori,  dar a mers de pe telefon.

Servus,

Este bine dacă funcţionează doar că eu nu folosesc Smart Phone.

Pololică
#StarMember

Salutare!

Ai un abonat care te poate ajuta? Posibil sa fie o problema temporara.

Servus,

Am vorbit deja la Orange şi nu ştiu nici ei când se va remedia.

arsradu
#StarMember

Salut,

Ai mai putea incerca sa adaugi numarul pe cont, si sa faci reincarcarea in felul asta. Ai aici un tutorial in sensul asta.

Vezi daca merge asa. Daca nu, din pacate, singura solutie ramane sa deschizi un ticket catre Orange, si sa astepti sa se solutioneze.

Client Orange

Servus,

Mulţumesc de sfat. Deja am cont şi numărul este adăugat în cont de câţiva ani!

N-am mai păţit aşa ceva până acum!

DanaFoca
Junior

Buna la fel si la mine. Si am o urgenta si nu pot sa sun. 

Incearca sa adaugi numarul pe cont inainte. Ai mai sus raspunsul meu. Vezi daca te ajuta.

De asemenea, poti reincarca prin mijloace alternative. Altex, eMag, aplicatia bancii (depinde de banca). Deci exista si solutii alternative, daca e urgent. Dar eventual incearca sa adaugi numarul pe cont, astfel incat sa poti face reincarcarea usuor pe viitor.

Client Orange

Eu am incarcat cu credit din aplicatia bancara, dupa care de pe telefon *100# si mi-am selectat optiunea Prepay. Recomand verificarea optiunilor prima data, nu coincid cu cele de pe site sau aplicatie.

FLo1
#StarMember

Merge activarea opțiunii cu resurse din credit și din MyOrange. Activarea din SelfCare *100# nu îți oferă bonificația de net și nici punctele din Pinãta.... în caz că sunt importante. 

Adyc
Începător

Lipseste cursul valutar si nu se poate face plata😡

Servus,

Probabil că o fi ceva de acolo! Nu ştiu, pentru că eu nu am ajuns până acolo! Mesajul apărea imediat ce doream să validez numărul de telefon pentru încărcare