anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare prepay in Calarasi

nec100
Junior

Unde pot porta o cartela voce  prepay  Vodafone in cartela prepay Orange in orasul Calarasi jud Calarasi . Magazinul Orange shop din Calarasi s -a desfiintat . O alta adresa dealer etc etc ...solutie ? Multumesc anticipat . Poate si un nr de tel daca se poate de la locatie daca exista. 

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut, @nec100!

În Călărași nu mai avem magazin propriu Orange shop. Dar există un partener la care poți face portarea - EXPERT CONNECTION CĂLĂRAȘI, Str. Știrbei Vodă 2, Nr. 6, Bl. M2, Sc. 4, Parter.

Să ne spui, te rog, dacă ai rezolvat.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

arsradu
#StarMember

Salut,

In Calarasi se pare ca acela era singurul.

Cu toate astea, poti folosi site-ul de aici pentru a gasi magazine in localitatile apropiate.

arsradu_0-1696586616982.png

 

Client Orange

nec100
Junior

Adica daca in Calarasi nu mai exista orange shop sa ma duc in   alte judete sa devin client orange prin portare din prepay Vodafone in prepay Orange e de rasul curcilor....cum adica la un oras de peste  50000 loc sa nu poti face o portare prepay-prepay cu cerere....... in Retea orange  gsm voce? Din alta retea 

Sa cheltui benzina sa caut in alt judet un dealer orange

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Vad ca exista un Orange Shop, la adresa Str. Prelungirea Bucuresti Nr 24, Bl. M19, Tronson 3 si 4, Călărași .

Nu stiu daca pui bine problema asa. Daca respectivul magazin nu isi mai justifica cheltuielile, Orange ar trebui sa-i finanteze pierderea? Infiiinteaza tu un magazin in franciza si vezi cat cheltui pentru el. Nu uita faptul ca majoritatea clientilor platesc online (eu n-am mai platit o factura de utilizati in magazin de peste 10 ani. De fapt, cred ca la platile catre utilitati am maxim 10 facturi platite fizic in magazin in peste 15 ani de cand am abonamente pe numele meu).

Revenind la informatii mai utile: de ce nu incerci portarea online? O fosta colega de birou s-a portat acum 3 ani (in Bucuresti) si convorbirea a fost facuta cu un agent din Iasi. A cerut informatii prin site (chiar daca suntem aproape de un Orange Store).

Totusi, ai varianta Yoxo, si din Yoxo la prepaid.

As mai pune o intrebare: de ce tii mortis sa mergi intr-un shop?

Pai e pentru o persoana care are telefon cu taste si nu are calculator e obligata sa isi cumpere gadgeturi in plus pt o amarata de portare. Eu nu vorbesc de parteneri orange ci de reprezentanta oficiala orange pt  portari inlocuit cartele defecte ,service tel in garantie etc etc In plus nu toate persoanele in varsta sunt alfabetizate informatic si nici nu sunt obligate sa isi cumpere accesorii suplimentare pt a avea un telefon simplu cu sim pe care il poti porta legal la 6 luni ,unde vrei de cate ori vrei ,in orice retea. In legatura cu yoxo, este abonament cu plata recurenta automata de pe card si e complicata manevra pt o persoana in varsta. Nu doresc abonament de nici un fel nici macar fara perioada contractuala. E extrem de simplu sa incarc soldul numarului persoanei   din Pago  recurent automat cat vreau si cand vreau. La ce interval vreau. Deci alte solutii sau un partener orange cu drepturi de portare . 

 

@nec100 : Un astfel de drum nu se face zilnic /săptămânal. Astfel, cu ocazia unui drum prin zona unui astfel de magazin, rezolvi problema și toată lumea e fericită. 

Poti porta, dar nu neaparat sa fi acceptat la portare.

Din pacate, daca nu vrei sa te deplasezi si sa ajuti acea persoana, portarea nu se va putea face. Va trebui semnata cererea de portare si, daca nu o poti trimite (scanata sau fizic), discutia devine fara sens.

Dupa cum ziceam, o fosta colega a facut portarea telefonic (ma rog, informatiile, respectiv detaliile portarii, au fost discutate telefonic si a primit pe mail documentele necesare semnarii), a semnat si a scanat cererea si buletinul si a mai platit o suma pentru un telefon (a fost abonament, la tine va fi nevoie doar de prima reincarcare probabil).

Sper ca intelegi faptul ca, din moment ce singurul magazin Orange nu mai functioneaza, va trebui sa cauti solutii la distanta. 

PS: din cate vad, procedura standard de portare este afisata in linkul de mai jos:

Cum îmi pot porta numărul PrePay în rețeaua Orange? | Orange Help

Legat de Yoxo: faci portarea si poti trece in cele 30 de zile la cartela Prepaid. Te poti ajuta de portare fara sa mai ajungi intr-un magazin fizic. De asta recomandam o trecere prin Yoxo si apoi in Orange prepaid (fara alte documente semnate si alte briz-brizuri).

DanielaH
Moderator

Salut, @nec100!

În Călărași nu mai avem magazin propriu Orange shop. Dar există un partener la care poți face portarea - EXPERT CONNECTION CĂLĂRAȘI, Str. Știrbei Vodă 2, Nr. 6, Bl. M2, Sc. 4, Parter.

Să ne spui, te rog, dacă ai rezolvat.

nec100
Junior

Buna ziua,   Un nr de telefon al partenerului aveti cumva.? Multumesc !

Din păcate nu. Îmi pare rău.

Ok multumesc pt adresa. Voi merge acolo .