anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

IHUNT STRONG LIKE 12 PRO defect?

mariusmac85
Începător

BUNĂ ZIUA! AM UN TELEFON MOBIL IHUNT STRONG LIKE 12 PRO,RECENT ACHIZIȚIONAT DE PE EMAG ȘI SE APRINDE TELEFONUL,DAR NU INTRĂ ÎN SISTEMUL DE OPERARE ANDROID,NU SE AFIȘEAZĂ NIMIC,DOAR ESTE ILUMINAT ECRANUL,NU MERGE SĂ INTRU ÎN FASTBOOT MODE,NICĂIERI. CE POATE SĂ AIBĂ? CE PĂRERE AVEȚI DE MARCA IHUNT?ÎN SPECIAL DE TELEFOANE MOBILE ȘI TABLETE?

10 Răspunsuri 10

Pololică
#StarMember

Salutare!

Din pacate, iHunt este doar o eticheta (nu prea reusita ca sa tina "prima pagina"). Posibil sa aiba o eroare la Android. Daca ai un utilitar al producatorului (un fel de iTunes pentru IPhone sau HiSuite pentru Huawei), poate reusesti sa-i dai o reinstalare a sistemului de operare.

O alta varianta ar fi sa-l lasi pana se descarca de tot si sa-l bagi in priza si sa-l resetezi.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Nu am, si…dupa ce am citit ce ai scris mai sus, nici nu recomand.

Din ceea ce descrii, problema pare pe partea sistemului de operare. Fie un update, fie date corupte.

Incearca sa intri in Recovery si da-i un Wipe Data (Factory Reset). Folosesti softul stock de la producator? Sau ai pus ceva custom pe el?

Procedura de intrare in Recovery, in general, este cu butonul de Power + Volume Down apasate simultan. Dupa care, cu tastele de volume, selectezi Recovery, si confirmi cu butonul de Power.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Important este să ai actele și să-l trimiți la garanție. E clar că sunt ceva probleme cu el.

Baftă!

Cristi34
Junior entuziast

Cel mai scurt si sincer sunt niste gunoaie de telefoanele/tablete de unica folosinta il folosesti maxim 1 luna si atat sau pentru maxima urgenta.Nu prea sunt de recomandat aceste dispozitive

Din păcate, cred că trebuie să-ți dau dreptate!

mihai_13
Maestru

iti recomand sa te duci la garantie cu telefonul !

sau il poti "rezolva" singur acasa 

de aici cobori firmware pentru modelul tau https://androidmtk.com/download-ihunt-stock-rom 

iar aici ai instructiuni pentru flash  https://androidmtk.com/flash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool

Cristi34
Junior entuziast

Da, Dar e posibil sa piarda imei-urile din telefon nu raman ca la alte dispozitive cum este samsung etc. trebuie rescrise in telefon, asa reuseste "china town" sa bage imei-urile din alta parte :)) si acesta este un grad de dificultate Mediu/High pentru o persoana normal.

https://androidmtk.com/download-sn-write-tool

uite o chestie interesanta ! 

Poti folosi un telefon cu un  cod   imei  fals (posibil dublat undeva in lume)   sau chiar fara imei !? ( oare suporta vre"o retea de telefonie mobila  un telefon fara imei ) 

eu chiar asa dori un telefon fara...🤔

la modelele vechi de samsung (de ex. S4 stiu ca se putea schimba imei-u) 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Fara nu cred ca vei putea folosi partea de telefonie. 🙂 Cu un IMEI care pare autentic, chiar daca nu e…sunt destul de sigur ca merge.

Client Orange

Blue12
Senior

Arunca-l in parau. Mai slabe si chinezesti telefoane eu nu am mai vazut, nu sunt bune de nimic.