anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Deblocarea retea iphone

Florinbr
Începător

Buna ziua 

Detin un iphone 12 pro max si in data de 13.04.2023 a iesit din perioada de 24 luni de contract 

Am incercat deblocarea online dar fara nici un rezultat ,,A intervenit o eroare in momentul procesarii datelor.

Ce este de facut???

22 Răspunsuri 22

Salut, @Klaus13 ! Instalarea serviciului eSIM presupune și decodarea automată a telefonului.

Ai încercat să introduci o cartelă sim de la un alt operator și nu ți-a funcționat?

Bună seara!

 Am încercat cu SIM-ul țării în care mă aflu și cu un Vodafone RO și nu funcționează.

 Primesc mesajul din atașament.

 Mulțumesc.

Salut,

 

În situația asta îți recomandăm să încerci decodarea telefonului din contul My Orange, varianta web, secțiunea Service telefoane -> Decodare telefon. 

Mult succes și te așteptăm cu feedback.

Salutare!

încercasem și varianta online și primeam același mesaj așa ca am deschis solicitare cu IMEI și mi s-a deblocat.

Mulțumesc mult de ajutor și sfaturi!

Ma bucur ca te-am putut ajuta. 🙂 Te mai asteptam sincu alta ocazie cu intrebari sau alte contributii. 🙂

Sarbatori fericite!

Client Orange

Florinbr
Începător

Daca in aplicatie nu ai reusit cu esim nici atat ,mai ai varianta deblocare retea pe site_uri cu profil deblocari retele care te ajunge in jur de 150 lei  pe baza imeiului si ar fi gata in 24 ore.

Florinbr
Începător

Si asa, trimiteti un email indiferent de ora cu imei si date factura si soliciti deblocarea acestuia si vezi ce primesti ca raspuns.

Pe mail poti sa trimiti cand vrei, dar se raspunde mai greu decat la telefon sau pe chat. De-aia ziceam mai degraba pe chat. Dar da, se poate si pe mail.

Client Orange