anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[NOU!] Cand se va face migrarea Orange Money > Alpha Bank

arsradu
#StarMember

Salut,

Conform Orange Money, migrarea catre Alpha Bank se va face in noaptea de 11-12.01.2024.

Ce trebuie sa stim:

  • beneficiile raman neschimbate
  • ceea ce se schimba este doar IBAN-ul.
  • intrucat acum este preluat de Alpha Bank, vom putea beneficia de serviciul Plati Instant. YEY!
    Plati Instant este serviciul de transferuri instant, pe IBAN, intre bancile partenere. Puteti vedea lista lor aici.

Aveti mai jos, de asemenea, comunicatul oficial trimis clientilor. 🙂


"Salut,

Dupa cum te-am informat deja, aplicatia si produsele Orange Money Romania urmeaza sa fie transferate catre Alpha Bank Romania.

Transferul va avea loc in noaptea dintre 11 si 12 ianuarie 2024, in intervalul orar 00:00 - 04:00. Este posibil ca aplicatia mobila sau produsele Orange Money sa functioneze cu intermitente in intervalul mentionat. Ne pare rau pentru eventualele neplaceri si te asiguram ca depunem toate eforturile pentru ca tu sa te bucuri de cea mai buna experienta digitala Orange Money.

Asa cum te-am anuntat la comunicarea precedenta, IBAN-ul contului tau se va modifica in urma transferului. Incepand din data de 12 ianuarie 2024, noul cod IBAN al contului tau Orange Money va fi xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx iar cel al cardului tau de credit xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Dar stai fara grija, in aplicatia Orange Money vei regasi dupa transfer noile coduri IBAN simplu si comod, oricand vei avea nevoie.

In ceea ce priveste conditiile comerciale contractuale, atat beneficiile cat si costurile corespunzatoare produselor Orange Money nu se vor modifica.

Mai mult, transferul catre Alpha Bank vine cu vesti bune.

Prin serviciul Plati Instant, vei putea primi bani instant in cont, in orice moment al zilei, inclusiv in zilele nelucratoare. La scurt timp dupa transfer vei gasi in aplicatie oferte de bun venit din partea Alpha Bank.

Vom reveni cu mai multe detalii dupa finalizarea transferului. Pana atunci, poti consulta Informarea privind prelucrarea datelor personale de catre Alpha Bank Romania aici.

Daca ai nevoie de suport, ne poti contacta la fel ca pana acum - prin chat in sectiunea Contact din aplicatia Orange Money, sau prin prin apel la unul din numerele: 300 (valabil din reteaua Orange), sau 0374300300 (valabil din orice rețea).

Afla informatii suplimentare si raspunsuri la cele mai intalnite intrebari despre transfer aici.


Cu prietenie,
Echipa Orange Money"

Client Orange
84 Răspunsuri 84

Salut,

Din aplicatia Orange Money. O descarci, urmezi pasii pentru a-ti face un cont, si tot de acolo ceri si un card.

Client Orange

Și ca veni la o adresă specificată de mine sau trebuie să merg eu să îl ridic de undeva ?

Nu, nu. Cardul fizic (daca alegi sa-ti faci si un card fizic) va fi livrat prin curier. Costa 10 lei daca nu ma insel. 🙂 Oricum, te anunta cand faci cererea de card.

Client Orange

Ok. Multumesc pt informații ! 

Cu placere! 🙂 Pentru taxa de card, trebuie sa-ti alimentezi contul (poti face asta folosind un card de la orice alta banca, din sectiunea Alimentare Cont). Oricum, banii se retrag, daca imi amintesc eu bine, dupa ce se livreaza cardul. Deci, ai un pic de timp.

Oricum, daca intampini dificultati, ma anunti si incerc sa te ajut. Astazi (la noapte) se face trecerea catre Alpha Bank, deci ma astept sa apara niste probleme. Dar...vedem.

Client Orange

O să aștept oricum să vedem cum merg lucrurile după această migrare, dacă apar modificări consistente sau nu. 

Nu ar trebui sa fie niciun fel de modificari. Dar da, poate ar fi mai bine dupa migrare. 

Client Orange

Vezi daca mai exista optiunea de ridicare din magazin. Eu am optat pentru unul care era in drumul meu si mi-a fost mai util asa.

Aceasta optiune era gratuita.

Ai în continuare posibilitatea să îl soliciți din aplicație și să îl primești prin curier.

Ștefanqqqq3
Junior

A început transferul deja

IMG_3006.png

Salutare!

Da, s-au primit informări și vor fi schimbate și conturile. Sper să nu se schimbe și regulile legate de punctele Orange Thank You,  de comisioane, etc.

Mulțumim!

arsradu
#StarMember

Pare ca s-a si finalizat migrarea. Cu succes as putea spune. Ma asteptam sa fie totul picat in dimineata asta. :)) Dar pare sa fie ok. 🙂 Good job!

Client Orange

Dap, și la mine totul în regulă. Îmi apare deja IBAN-ul nou. Pare ca nu sunt probleme. 

Eu am avut o incercare nereusita de alimentare, iar un amic a avut o incercare nereusita de majorare limita. Probabil ca problemele au fost izolate si de scurta durata. Nu stiu daca a reusit cu limita, la mine a reusit alimentarea ceva mai tarziu.

Ieri am făcut o alimentare de card (top-up) iar azi o retragere de la ATM, totul a decurs foarte bine. A fost alocat și punctul THX pt tranzacție.