anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Atenție Orange, Vodafone vine tare din urmă!

BlackWolf
Senior certificat

Salutare!

Atenție, Orange, se pare că după o lungă perioada de letargie, după ce lucrurile au început sa se așeze în curtea lor și după ce și-au ales în sfârșit un furnizor de echipamente, Vodafone a început sa se trezească!

Abia acum începe adevărata concurenta Orange-Vodafone, câștigători fiind clienții. Viitorul arată bine. Pana acum Orange nu avea rival pe partea de 5G, Digi si Telekom fiind doar niște glume. Vodafone încep sa își arate adevăratul potential, iar rețeaua cu primele echipamente Ericsson arata destul de bine. Au început tare cu înlocuirea echipamentelor, investițiile în rețea și dezvoltarea acesteia pe partea de 5G și 4G...

Orange începe ușor, ușor să nu mai aibă chiar cea mai buna rețea 5G din România, asa ca ar fi bine sa nu se plafoneze, sa continue cu investițiile în rețea, sa nu mai mărească preturile, sa se poarte frumos cu clienții și sa nu ii mai alunge, ca Vodafone abia le așteaptă clienții nemulțumiți...

Așa arată primele rezultate:

FB_IMG_1710294309499.jpg

Update: Îmi cer scuze, am luat și eu teapa la rândul meu cu speedtest-ul asta de pe grupurile de Facebook, nu am avut intenția de a împrăștia fake news! Am incercat, dar nu am putut verifica nici id-ul testului, pentru ca nu am cont speedtest premium. Se pare ca nu avem deocamdată viteza asta în România, este în Germania, dar oricum o vom avea în curând și măcar avem o idee cum va arata și la noi...

Screenshot_20240314_043800.jpg

1 Soluţie acceptată‚

BlackWolf
Senior certificat

Îmi cer scuze, am luat și eu teapa la rândul meu cu speedtest-ul asta de pe grupurile de Facebook, nu am avut intenția de a împrăștia fake news! Am incercat, dar nu am putut verifica nici id-ul testului, pentru ca nu am cont speedtest premium. Se pare ca nu avem deocamdată viteza asta în România, este în Germania, dar oricum o vom avea în curând și măcar avem o idee cum va arata și la noi...

Screenshot_20240314_043800.jpg

Si vis-a-vis de Softpedia, acolo ar trebui sa faca cineva moderare. E plin de "experți" care le știu ei pe toate și scriu numai prostii, e plin de atacuri la persoana, limbaj, comportament și atitudine care lasă de dorit din partea utilizatorilor...

Vizualizare soluţie în postul original

63 Răspunsuri 63

BlackWolf
Senior certificat

Nasol, nu prea ai ce sa le ceri, din pacate. Acolo s-au cam adunat toti astia cu minte putina...

@vladut12am și @Vio73, nu va consumați și nu fiți afectați de indivizii aia de pe acel forum, pentru ca aia sunt doar niște oameni cu minte puțină. Nu aveti ce sa le cereți, atâta pot, atâta fac...

vladut12am
Cunoscător certificat

Așa e. N-ai cu cine să te pui de acolo. Sunt încrezuți și au aere în ei. 

Spre binele meu am luat decizia cea mai potrivită: să nu îmi mai dau cu părerea pe Softpedia decât în privat, iar pe public să nu mai postez decât teste și poze cu site-uri. E cel mai bine așa.

vladut12am_0-1710416363384.png

 

Sunt și oameni de calitate, dar și unii enervanți, cu ifose, din păcate! Eu am cunoscut destui oameni deosebiți ( useri), inclusiv pe voi.

vladut12am
Cunoscător certificat

Încă mai sunt oameni respectuoși, dar din ce în ce mai puțini. În schimb, apar din ce în ce mai mulți trolleri care își pierd timpul aiurea și jignesc cum vor pe alții care sunt luați de fraieri.

De aceea, m-am supărat și pe bună dreptate. Am și eu o limită a bunului simț și nu merit să fiu călcat în picioare de astfel de persoane.

Foarte corect! Nu mai intru demult în contradicție cu ei, pentru că îi cunosc pe unii de prea mult timp. Unii și-au schimbat nick name-ul de nu știu câte ori, dar nu și năravul! Lasă, noi să fim sănătoși!

BlackWolf
Senior certificat

Bine zis!

Nu mai pune la suflet si baga-i de unde au venit, ca altceva nu merita...

BlackWolf
Senior certificat

Da. Sunt putini de calitate si multi cu minte putina, din pacate... Userii de calitate sunt aici, nu acolo...

Anonim
Neaplicabil

Oamenii frustrati vânează greșelile celor din jur.

BlackWolf
Senior certificat

Corect, greselile lor nu le mai vad de cat de multe sunt, le vad doar pe ale celor din jur...

Asa e. Nu cred ca raspunsul tau a fost cel care trebuie, nu ai facut decat sa ii dai satisfactie individului ala. Eu cred ca cel mai bine ar fi ca prima data sa le zici ceva "frumos si dulce de tot" si dupa aceea sa ii ignori si sa nu mai postezi nimic acolo, nici macar sa mai intri. Forumul ala nu merita nici un fel de material de calitate postat acolo si nici timpul tau...

Anonim
Neaplicabil

Fake news-ul se răspândește repede bine că există și oameni dispuși să-l oprească.

BlackWolf
Senior certificat

Da, dar nu asa se opreste fake news-ul, ca nu e nimeni perfect si toata lumea greseste. Nu suntem salbatici, trebuie sa ne comportam frumos, sa fim intelegatori si toleranti. Pe site-ul ala nu prea s-a auzit de asa ceva...

Si e fake news, dar nu in totalitate. Tot e un plus, cat de mic, ca avem totusi un test pe 5G de la Vodafone din Germania, o tara care nu sta prea bine la viteza la internet in general si unde Vodafone a inceput sa investeasca mai din timp, nu ca la noi... Testul ala ne ajuta ca sa ne facem cat de cat o idee despre cum va arata si la noi reteaua dupa ce se va incepe dezvoltarea retelei si montarea noilor echipamente Ericsson...

Anonim
Neaplicabil

Avem definiții diferite in ceea ce priveste fake news.

Întotdeauna fake news-urile cuprind și elemente reale pentru a fi mai credibile.

Un exercițiu bun din care am învățat câte ceva sper.