anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Atenție Orange, Vodafone vine tare din urmă!

BlackWolf
Senior certificat

Salutare!

Atenție, Orange, se pare că după o lungă perioada de letargie, după ce lucrurile au început sa se așeze în curtea lor și după ce și-au ales în sfârșit un furnizor de echipamente, Vodafone a început sa se trezească!

Abia acum începe adevărata concurenta Orange-Vodafone, câștigători fiind clienții. Viitorul arată bine. Pana acum Orange nu avea rival pe partea de 5G, Digi si Telekom fiind doar niște glume. Vodafone încep sa își arate adevăratul potential, iar rețeaua cu primele echipamente Ericsson arata destul de bine. Au început tare cu înlocuirea echipamentelor, investițiile în rețea și dezvoltarea acesteia pe partea de 5G și 4G...

Orange începe ușor, ușor să nu mai aibă chiar cea mai buna rețea 5G din România, asa ca ar fi bine sa nu se plafoneze, sa continue cu investițiile în rețea, sa nu mai mărească preturile, sa se poarte frumos cu clienții și sa nu ii mai alunge, ca Vodafone abia le așteaptă clienții nemulțumiți...

Așa arată primele rezultate:

FB_IMG_1710294309499.jpg

Update: Îmi cer scuze, am luat și eu teapa la rândul meu cu speedtest-ul asta de pe grupurile de Facebook, nu am avut intenția de a împrăștia fake news! Am incercat, dar nu am putut verifica nici id-ul testului, pentru ca nu am cont speedtest premium. Se pare ca nu avem deocamdată viteza asta în România, este în Germania, dar oricum o vom avea în curând și măcar avem o idee cum va arata și la noi...

Screenshot_20240314_043800.jpg

1 Soluţie acceptată‚

BlackWolf
Senior certificat

Îmi cer scuze, am luat și eu teapa la rândul meu cu speedtest-ul asta de pe grupurile de Facebook, nu am avut intenția de a împrăștia fake news! Am incercat, dar nu am putut verifica nici id-ul testului, pentru ca nu am cont speedtest premium. Se pare ca nu avem deocamdată viteza asta în România, este în Germania, dar oricum o vom avea în curând și măcar avem o idee cum va arata și la noi...

Screenshot_20240314_043800.jpg

Si vis-a-vis de Softpedia, acolo ar trebui sa faca cineva moderare. E plin de "experți" care le știu ei pe toate și scriu numai prostii, e plin de atacuri la persoana, limbaj, comportament și atitudine care lasă de dorit din partea utilizatorilor...

Vizualizare soluţie în postul original

63 Răspunsuri 63

BlackWolf
Senior certificat

Arata foarte bine testele, ai noroc ca ai nimerit intr-o zona buna. Nu toti suntem la fel de norocosi, din pacate...

Si Digi nu cred ca vor avea prea curand viteze mai mari decat au acum pe 5G...

Sarpelemeleu
Începător

Salut! O locatie? Ceva detalii tehnice? Un printscreen din Netmonitor? Sa vedem si noi statia cu pricina 🙂

vladut12am
Cunoscător certificat

Se pare că nu vrea să ne ofere aceste detalii dar am să le dau eu, pentru că am pus testul pe Softpedia și imediat mi-am luat hate de la unii că răspândesc fake news. Apreciez că unul a fost atât de drăguț cu mine încât mi-a dat direct linkul cu testul în care se regăsește locația exactă a acestuia.

Deci, testul nu este efectuat de pe rețeaua Vodafone RO, ci de pe cea Vodafone DE.

Niciodată nu m-am mai simțit atât de prost ca acum. Mi-am luat țeapă ca mulți alții care au crezut pe cuvânt acest topic.

https://www.speedtest.net/result/a/9926274544

Anonim
Neaplicabil

Măcar la Orange e pe bune.

Orange are pe bune teste peste 1Gbps, iar deocamdată sunt singurii.  Iar dacă mi se permite o glumă, ceilalți ( toți) vor avea cât Orange ( împreună). Vorbim strict de 5g, acolo unde funcționează!

BlackWolf
Senior certificat

Îmi cer scuze, am luat și eu teapa la rândul meu cu speedtest-ul asta de pe grupurile de Facebook, nu am avut intenția de a împrăștia fake news! Am incercat, dar nu am putut verifica nici id-ul testului, pentru ca nu am cont speedtest premium. Se pare ca nu avem deocamdată viteza asta în România, este în Germania, dar oricum o vom avea în curând și măcar avem o idee cum va arata și la noi...

Screenshot_20240314_043800.jpg

Si vis-a-vis de Softpedia, acolo ar trebui sa faca cineva moderare. E plin de "experți" care le știu ei pe toate și scriu numai prostii, e plin de atacuri la persoana, limbaj, comportament și atitudine care lasă de dorit din partea utilizatorilor...

vladut12am
Cunoscător certificat

Nicio problemă! E în regulă.🙂

Problema este că pe Softpedia sunt prea puțini moderatori care administrează fiecare arie în parte. De exemplu, un singur moderator trebuie să administreze mai multe topicuri de pe o anumită arie.

Softpedia nu este la fel de prietenos ca comunitatea Orange.

Asa este, ar trebui mai mulți moderatori acolo pentru a merge totul bine. Softpedia mi se pare un site scârbos și plin de "experți" care abereaza pe acolo, fac pe deștepții și te mai iau și în balon. Nu e prima data când vad asta acolo, am mai văzut în decursul timpului. De asta nici nu intru pe site-ul ala. Au vorbit foarte urat cu tine, te-au luat de sus și tot făceau pe desteptii... Ai mai pus de-a lungul timpului chestii care nu le-au convenit? Zicea unul de cantitatea de fake news pe care o răspândești acolo. Ma gândesc ca asta cu speed test-ul era cantitate mica...

vladut12am
Cunoscător certificat

Nu e prima dată când mi se spune că răspândesc fake news. Și este vorba tot despre aceeași persoană în cauză.

Tot individul ala ți-a spus asta? La mine e prima data când am răspândit fake news, nu am mai răspândit pana acum, asa ca nu poate fi vorba ca ai răspândit fake news de la mine...

vladut12am
Cunoscător certificat

Da.

Nasol, nu iti mai consuma energia cu astfel de personaje, nu are rost, nu ai cu cine...

Știi că mi-am furat-o și eu acum ceva vreme acolo, chiar pe arii create de mine. Și în primă fază a reacționat moderatorul, iar ulterior, s-a făcut că plouă. Și ,,m-au hăcuit" bine !

BlackWolf
Senior certificat

Nasol, daca nu are cine sa ii tina in frau, isi fac de cap... Cu ce ai gresit acolo?

Nu am greșit cu nimic. Doar am postat teste din diverse zone ale cartierului în care stau și au început unii să se ofenseze și să jignească. Vlăduț știe!