anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aplicatii Orange pentru clientii OROC

Ciprian_2709
Junior entuziast

Rugaminte: cine ma poate lamuri legat de aplicatii. Sunt client OROC. Ieri am fost deconectat din aplicatia my orange si de pe orange tv connect. Am resetat parola, nu m-am putut conecta. Aseara am sunat la ei si am aflat ca aveam contul sters, nu se stie din ce cauza. Mi-au refacut contul si am putut sa ma conectez. E normal sa se intample asta?

Pe de alta parte in orange tv go te poti conecta doar de pe web, in aplicatie orange tv go nu functioneza cu toate ca la autenficiare se mentioneaza ca daca esti client OROC sa introduci datele my orange. Imi poate oferi cineva lamuriri legat si de acest aspect?

 

Va multumesc!

 

 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Salut Ciprian,

Vesti bune!

Incepand cu data de 22.04.2024, clientii Orange Romania Communications (OROC pe scurt), pot beneficia de acces la serviciul Orange TV Go (inclusiv in aplicatie) folosind credentialele Orange TV Connect.

De asemenea, incepand cu 15 Mai, atat site-ul cat si aplicatia Orange TV Connect nu vor mai fi disponibile. Se va folosi in continuare doar Orange TV GO.

Ai aici mai multe detalii.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

45 Răspunsuri 45

Mulșumesc și eu pentru feedback. O să transmit colegilor.

Asa bine lucreaza la aplicatie ca acum nu mai merge orange tv connect de pe site

dragosbrm
Explorator entuziast

Este o situație foarte complicată. Când eram client OROC întâmpinam și eu astfel de probleme.

  1. Login-ul este comun la ORO cât și la OROC. În caz de nu știai, https://tvgo.orange.ro/ este disponibil pentru oricine, dar nu ai toate programele deblocate. Fiindcă conturile cumva sunt comune ( este o adevărată incurcatură in tot sistemul) te lasă să accesezi si TV GO.
  2. Dvs. ca client OROC, pentru a folosi funcția de TV online trebuie să accesați https://tvconnect.orange.ro/  Acesta este fostul Telekom TV. Cele două site-uri nu sunt una și aceeași. Aplicația Orange TV Connect este disponibilă atât pe App Store cât și pe Google Play

Așteptăm răspuns dacă ați rezolvat.

O zi minunată!

DanielaH
Moderator

Salut! Colegii mei au testat TV Connect și site-ul este funcțional. De asemenea ne-au comunicat că funcționează atât logarea în My Account app și web, cât și logarea în Orange TV Go app și web. Testarea a fost făcută pe android. Tu ce sistem de operare folosești?

arsradu
#StarMember

Salut Ciprian,

Vesti bune!

Incepand cu data de 22.04.2024, clientii Orange Romania Communications (OROC pe scurt), pot beneficia de acces la serviciul Orange TV Go (inclusiv in aplicatie) folosind credentialele Orange TV Connect.

De asemenea, incepand cu 15 Mai, atat site-ul cat si aplicatia Orange TV Connect nu vor mai fi disponibile. Se va folosi in continuare doar Orange TV GO.

Ai aici mai multe detalii.

Client Orange

Multumesc frumos dar din pacate pe telefon da aceeasi eroare. 

Buuun. Atunci trebuie investigat pe cont. Macar acum stii ca ar trebui sa fie suportat. Poate inca nu e actualizata aplicatia pentru asta. Eventual, verifica si daca e ultima versiune. Poate un reinstall... Zic si eu.

Cateva chestii de incercat, pana sa vedem care ar putea sa fie motivul pentru care inca nu-ti merge pe aplicatie.

Client Orange

Am dezinstalat aplicatia di am instalat-o din nou, e la fel eroarea. Am instalat aplicatia pe alt telefon samsung si apare aceeasi eroare

Salut sunt un abonat la OROC de fapt este tatăl meu ,  am pachetul L (Premium si nu M Esential ),  am intrat pe  aplicația Orange TV Go, dar observ ca TVR 1 (la tvr1 zice blackout acest canal nu este disponibil online tvr2 3 merg) ,  in schimb la love nature ,mooz  , Îmi zice ca nu am acces la acest canal nu face parte din oferta ta , acum întreb,  dacă am la OROC pachetul Premium TV L și satelit  , oare de ce nu ma deblochează la aceste canele doar am Premium si plătesc 100 de Ron, nu știu după 15 mai ce va fi  ?

Și încă ceva , nu există vro soluție pentru  achiziționarea din sit un pachet , abonament , separat doar pentru serviciul Canalelor online TV Go , cum au cei din focussat ? ( la focussat eram in italia si am intrat pe sit la.tv online am pus cardul bancar am luat pachetul am descarcat aplicația si totul a fosr ok in 5 minute ) mersi cine mar ajuta sa înțeleg anumite lucruri... !

17139026620593401718418521915738.jpg

17139026856131886353732676884071.jpg

DanielaH
Moderator

@Ciprian_2709, s-a rezolvat situația? Colegii noștri au verificat și ne-au confirmat faptul că este provizionat corect contul tău.

Nu s-a rezolvat, e aceeasi eroare. Pe toate dispozitivele cu andriod

Poți încerca o resetare a parolei, te rog?

Am resetat si functioneaza acum. Multumesc mult! 

Super! Mă bucur! Mulțumim pentru confirmare și te mai așteptăm.

Pe aplicatia orange tv go apare eroare, de pe calculator ma pot conecta