anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aplicatia My Orange nu functioneaza

Cristian7
Începător

Aplicatia My Orange nu functioneaza pe telefonul mobil. 

pe contul communications. 

am sunat in call center si nu raspunde nimeni. 

m au sunat aia cu platile si le am spus ca nu pot plati ca nu functioneaza si mi au zis ca nu e treaba lor sa merg la o casierie 😂😂😂😂😂

 

ce sa fac ??  

15 Răspunsuri 15

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Cristian, bun venit in Comunitate!!!

De cand ai aceasta problema? Ce mesaj de eroare primesti?

Nu stiu sa spun. De peste o luna de zile. 

accesez contul si apoi se blocheaza asa:

 

IMG_5761.png

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

E actualizata aplicatia? Ai incercat sa  o stergi si sa o reinstalezi?

Da. La fel. 

@Cristian7: "MyOrange Fix" este de mult timp istorie. Dezinstalează MyOrangeFix și folosește acest tutorial pentru instalarea MyOrange cu configurarea serviciilor aferente Orange România Communications.  Te așteptăm pe topic cu actualizări la problema sesizată aici.

Sunt abonat si fix si mobil. Am acelasi user si parola pentru ambele servicii. Este vorba despre aplicatia my orange. 

in momentul cand vreau sa ma loghez imi apare un meniu ca cel din poza:

IMG_5765.png

IMG_5766.png

 dupa ce aleg commumications se blocheaza:

 

IMG_5767.png

@Cristian7: Parola trebuie să fie diferită la cele 2 conturi, chiar dacă păstrezi aceiași adresă de email. Încearcă și revino cu actualizări despre problema contului.

Sper că NU mai ai aplicația MyOrangeFix pe telefon.😉

Pe Romania nu gasesc unde sa o schimb pe comunications nu merge sa o schimb. Imi da eroare:

 

IMG_5769.png

@Cristian7: Astfel de modificări se pot face doar din varianta DESKTOP a contului MyOrange,  nu din aplicație. Ai detalii aici sau aici

arsradu
#StarMember

Cristi, aplicatia este My Orange, nu My Orange Fix, da? Doar de confirmare.

Nu de alta, dar aplicatia My Orange Fix nu se mai foloseste de cateva luni bune. Deci, daca asta ai acum pe telefon, dezinstaleaz-o si instaleaza aplicatia My Orange (fara Fix) de pe App Store (observ ca esti pe iOS).

Eventual, daca ai deja aplicatia My Orange, incearca si o reinstalare, te rog. S-ar putea sa rezolve problema.

Client Orange

DanielaH
Moderator

Cristian, s-a rezolvat situația? 

Bia3
Începător

Cristian, buna ziua.

Ați mai rezolvat?

Întâmpin aceeași problema.

Salut,

Ai incercat sa schimbi parola? Ai servicii Orange Romania si Orange Romania Communications (Telekom Fix)? 

Ce problema intampini mai exact? Mai sus s-au discutat mai multe probleme. Ar fi bine de stiut la care dintre ele te referi.

Client Orange

Alexmtm
Începător

Nu functioneaza in weekend ca sa nu poti plati si sa aduni penalizari!