anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot cumpara un voucher cadou Orange?

Trixen
#StarMember

Salutare!

Intentionez sa fac o achizitie de telefon utilizand un card de cumparaturi si puncte Thank You, insa indiferent de cum configurez abonamentul si ratele, avansul este cu 200 lei peste limita de credit. Modificarea acesteia nu este o optiune. (Pentru clarificare: cardul de credit este acoperit complet, nu sunt lasat tehnic sa pun mai multi bani pe el decat e linia de credit si nu vreau sa majorez linia de credit)

Banii ii am si as putea plati cu doua carduri, insa magazinul online nu ma lasa.

O varianta eleganta ar fi sa imi cumpar un voucher Orange de 50 de euro cu un card, urmand ca la plasarea comenzii de telefon sa achit diferenta cu cardul de cumparaturi.

Aveti idee daca se poate cumpara un card cadou sau aveti alte idei pentru a plati cu doua carduri?

Va multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Salut @Trixen

Orange Romania nu oferă posibilitatea de a cumpăra vouchere/carduri cadou pentru magazinul online. Daca chiar insiști sa plătești cu cardul de credit iți recomand sa crești limita. De altfel nu exista încă un sistem de plata online care sa ofere serviciul de plata cu mai multe carduri sau sa plătești o parte cu cardul si restul cash. 

O alta soluție ar fi sa iți valorifici un telefon vechi in Orange Shop si sa primești de acolo un voucher care poate fi folosit la comanda online.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Pololică
#StarMember

Salutare! 

La ce bancă ai cardul? La ING se poate și parcă și la BT pune "peste".

Totuși, ce înseamnă "tehnic nu se poate pune peste"? Nu poți face transfer bancar pe cont și, când ii vezi, sa faci plata? 

Orange Money e cardul, deci Alpha 🙂
Pe vremuri puteam pune mai mult decat aveam limita. Spre exemplu, daca aveam limita 1000 lei, puteam sa pun 200 lei "extra" si sa fac o plata de 1200 lei. Acum nu ma mai lasa. Am nevoie sa platesc acei 1200 lei, din care 1000 cu cardul Orange Money si restul cu un card de debit.

Mda, nu știu cum ai putea ocoli chichița asta. As fi mers pe transfer bancar direct către contul cardului de credit (ideal ar fi sa vină din altă bancă). Nu cred că Alpha ar refuza întrarea banilor în cont (aș face o proba. În cel mai rău caz banii se întorc în contul de unde au plecat). 

RafaHelper
#StarMember

Salut @Trixen

Orange Romania nu oferă posibilitatea de a cumpăra vouchere/carduri cadou pentru magazinul online. Daca chiar insiști sa plătești cu cardul de credit iți recomand sa crești limita. De altfel nu exista încă un sistem de plata online care sa ofere serviciul de plata cu mai multe carduri sau sa plătești o parte cu cardul si restul cash. 

O alta soluție ar fi sa iți valorifici un telefon vechi in Orange Shop si sa primești de acolo un voucher care poate fi folosit la comanda online.

Multumesc. Mai astept, insa cel mai probabil nu voi putea sa il iau de la Orange. Nu voi modifica limita cardului de credit.
Telefoane vechi nu mai am. Cand am avut, le-am dus direct la reciclat pur si simplu.
Pot sa sper doar ca magazinul online va beneficia de imbunatatiri in viitor, adaugandu-se posibilitatea de a-mi cumpara un voucher. 🙂

Jay
Campion certificat

Hello!
Se pare ca, de putin timp daca am observat eu bine ca intru din cand in cand in magazinuil online, se pot folosi mai multe vouchere, nu doar unul, la achizitia din magazinul online.. deci, daca ai avea, sa zicem, 4 vouchere de la pinata, ai acoperi acel avans care te incurca.. daca n-ai facut inca achizitia.. 😁

FLo1
#StarMember

Corect @Jay  și bine ai revenit în Comunitate 🙂 Era și cazul pentru o astfel de veste.... Deci spor la shopping cu vouchere multiple. Nu se specifică un maxim, dar am testat și cel puțin două cu siguranță se pot utiliza.😎

FLo1_0-1709968364587.png

 

Jay
Campion certificat

Eu am testat cu 4 vouchere, doar unul din pinata, insa este in continuare spatiul disponibil pentru cazul in care mai apare un voucher.. aproape ca-mi vine sa iau un telefon, doar ca pe abonamentul pe care m-ar interesa sa fac asta, se poate abia incepand din mai, iar pe unul dintre celelalte abonamente nu merita.. pentru ca ar trebui sa-l cresc prea mult fata de cat este acum.. si nici n-am vreo urgenta.. dar, e bine de stiut ca voucherele chiar valoreaza ceva acum..👍

Razvan
#StarMember

In sfârșit doleanțele noastre s-au îndeplinit, yupiii, spor la câștigat vouchere cu pinata.