anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Lipsa informatii smartwatch-uri Samsung magazinul online!..

Jay
Campion certificat

Salut!

Ma mai uit uneori prin magazinul online, in urma primirii vreunui mesaj, nu neaparat ca as avea nevoie de ceva, dar, de telefon stiu sigur ca nu am nevoie si am adunat niste puncte, astfel ca, am zis sa vad daca ma atrage ceva pe acolo... in mare, m-am gandit ca daca ar fi sa iau ceva, ar putea fi o tableta sau un smartwatch.. Stiu ca punctele nu se tripleaza ca la achizitia unui telefon la abonament, dar, momentan, nici n-am ce face cu atatea telefoane.. 

Unde voiam sa ajung?!.. Pai, fiind fan Samsung, evident ca m-am uitat mai mult la produsele lor, insa, tableta nemaifiind la oferta cu casti si husa, acum ma uit mai mult spre smartwatch.. pai, gama Samsung sub 1000 de lei, as putea spune ca are zero informatii.. nu despre puterea bateriei, nu cat tine, nu despre rezistenta la apa, nu ce contine pachetul, nu rezolutie, nu despre NFC, nu ce stie sa faca, doar ca beneficiezi de o gama larga de aplicatii, deci mai nimic.. doar niste generalitati de genul: proiectat sa te insoteasca pe drumul spre o sanatate mai buna, urmareste-ti antrenamentele, monitorizeaza-ti pasii cu prietenii, masoara-ti diverse compozitii corporale, cel mai rapid cip, cel mai avansat grad de inovatie.. informatii cu directie: GPS-ul care detecteaza si monitorizeaza peste 90 de exercitii.. 

Asa slabe sunt, incat nu se poate spune nimic despre ele si de-asta s-a umplut spatiul cu poze? Multe poze!.. 🤔

Cunoaste cineva modelele din link-uri si poate sa-mi spuna mai multe? Dupa cum ziceam, nu pot sa spun ca-mi trebuie, dar, daca pentru mine, datorita punctelor, ar fi ~ 200 de lei, am zis cine stie, de ce nu?!.. 

Multumesc!

 

Mai jos textul integral, preluat de aici Samsung Galaxy Watch4 40mm BT gold SM-R860NZDAEUE (orange.ro)

Textul este valabil si pentru modelul de aici Samsung Galaxy Watch4 40mm 4G gold SM-R865FZDAEUE (orange.ro)

"Majoritatea dintre noi ne dorim să ne cunoaştem mai bine, astfel încât să putem deveni cea mai bună versiune a noastră. Acesta este motivul pentru care am proiectat noul ceas Galaxy Watch4, pentru a te însoţi în călătoria spre o sănătate mai bună.

Majoritatea dintre noi ne dorim să ne cunoaştem mai bine, astfel încât să putem deveni cea mai bună versiune a noastră. Acesta este motivul pentru care am proiectat noul ceas Galaxy Watch4, pentru a te însoţi în călătoria spre o sănătate mai bună.

COMPOZIŢIE CORPORALĂ

Nu te baza doar pe ceea ce îţi spune corpul.
Primeşte informaţii relevante

Urmăreşte-ţi progresul privind antrenamentele cu ajutorul primului nostru smartwatch, care măsoară în mod convenabil compoziţia corporală. Află care este procentul reprezentat de grăsimea corporală, de muşchii scheletici, de apa din organism şi altele, pentru a-ţi atinge obiectivul. Mulţumită senzorului Samsung cu componente bioactive şi celui mai rapid cip al nostru, Galaxy Watch dispune de cel avansat grad de inovaţie de până acum.

PROVOCĂRI îN GRUP

Colegii de antrenament te susţin

Bucură-te de fiecare pas pe care-l faci alături de prieteni şi familie folosind Galaxy Watch4. Monitorizează-ţi paşii şi întrece-te cu prietenii în cadrul unui concurs distractiv prin intermediul unui panou de mesaje live. Provocările includ insigne comemorative şi un sistem de puncte pentru a face antrenamentele distractive, motivaţionale şi pline de satisfacţii din punct de vedere social.

MONITORIZAREA ACTIVITĂŢILOR ZILNICE & A ANTRENAMENTELOR

Alege un tip de antrenament. îl poate monitoriza

Monitorizează-ţi activităţile şi performanţele antrenamentelor pe ceas şi telefon. Numără paşii, verifică caloriile şi rămâi în zonele de acoperire cu semnal folosind GPS-ul. Galaxy Watch4 detectează activităţile tale fizice pentru a-ţi monitoriza rutinele şi acceptă peste 90 de exerciţii pentru un raport mai precis al antrenamentelor.

Designul este complet rotund

DESIGN

Elegant,
omogen,
emblematic

Galaxy Watch4 are un design simplu cu o ramă metalică simplificată din aluminiu armat, cu un aspect sofisticat şi o funcţionalitate de înaltă calitate pentru antrenamentele şi activităţile tale zilnice. Alege dintr-o gamă de curele, inclusiv cureaua hibridă din piele şi cureaua Sports Band, pentru a-ţi stiliza cureaua după plac. Delectează-ţi încheietura cu materiale de înaltă calitate, ce oferă o potrivire confortabilă şi suprafeţe rezistente la transpiraţie.

CADRANUL CEASULUI

O nouă zi. Un nou aspect al cadranului ceasului

Alege între afişajul analog sau digital al ceasului, cu o varietate de fundaluri, fonturi şi culori, care să se potrivească gusturilor tale, vremii sau ocaziei. Personalizează cadranul ceasului cu emoji-uri AR, pentru a-ţi exprima stilul, şi elemente grafice animate, pentru a ilustra activităţile pe care le desfăşori, cum ar fi alergatul sau ascultatul de muzică.

SISTEM DE OPERARE NOU

Este un adevărat punct de sprijin

Fiind primul smartwatch cu Wear OS dezvoltat de Samsung, Galaxy Watch4 oferă acces simplu la aplicaţiile tale preferate direct de pe încheietura mâinii. Vei beneficia de o gamă largă de aplicaţii, începând de la aplicaţii de streaming muzical, până la o bibliotecă vastă de aplicaţii de sănătate şi fitness."

4 Răspunsuri 4

DanielaH
Moderator

@Jay, mulțumim pentru topic. Vom transmite feedbackul tău colegilor care se ocupă de magazinul online.

arsradu
#StarMember

Salut Jay,

Uite aici informații ceva mai multe, pentru cele doua modele de mai sus.

Pentru varianta BT aici 

Pentru varianta LTE aici (click pe Specificatii, in caz ca nu-ti deschide direct).

Client Orange

Jay
Campion certificat

Mulțumesc!

Hm.. cam slăbuța bateria.. 

 

Jay_0-1686904248572.png

 

Pe al doilea link nu am acces.. 

 

Da, link-ul e bun. E site-ul Samsung-ului cel care face figuri. Asa mi-a facut si mie mai devreme. Daca incerci dupa ceva timp ar trebui sa mearga.

Intre timp, am facut screenshot de pe pagina (varianta LTE), ca sa poti vedea macar detaliile care te intereseaza.

arsradu_0-1686905929684.png

arsradu_1-1686905936736.png

 

Client Orange