anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet nefunctional (bonus pocus)

Carol09
Junior

Buna ziua! Nu pot sa folosesc internetul. Perioada de activitate este pana la 21 februarie. Pot suna in alte retele, am internet 150 gb dar nu pot sa il folosesc. Care sa fie problema?

9 Răspunsuri 9

Anonim
Neaplicabil

Salut

Ai abonament sau prepay ?

Ai datele mobile activate?

Ai o opțiune activa?

Te rugam sa oferi mai multe detalii.

 

Am prepay. Datele mobile sunt activate. Nu am o optiune activa. 

Cum menționam, bonusurile fără opțiune activă de minim 5euro nu pot fi utilizate.

Anonim
Neaplicabil

Totuși spui că poți suna, acest lucru înseamnă că ai credit pe prepay.

Daca ai credit înseamnă că poți folosi și internet însă vei fi tarifat cu preturile oferite de Orange in lipsa activării unei opțiuni.

https://www.orange.ro/prepay/cartela-sim/ 

Teoretic ar fi sa ai și net contra cost.

Bonusurile câștigate prin concursul "bonuspocus" care constau în beneficii PrePay pot fi folosite național cu o opțiune activă de minimum 5 € credit, iar în roaming cu o opțiune activă de minimum 12 € credit, în limita de date disponibile în roaming SEE și conform Politicii de utilizare rezonabilă.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie să ții cont de anumite lucruri, cum ar fi:

- să ai semnal pentru date mobile (3g, 4g sau 5g);

- să verifici sim-ul și în alt telefon, să nu fie probleme de la acesta;

- să nu fie vreo problemă tehnică în zona în care folosești dispozitivul, etc  Ai verificat și în alte zone, e tot așa? 

Dacă nu e nici una dintre astea, încearcă să iei legătura cu un consultant sau lasă o sesizare din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Baftă! 

FLo1
#StarMember

Chiar dacă ai perioadă activă valabilă, cei 150GB sunt ”BONUS”, iar acesta nu poate fi utilizat fără ”opțiune activată” de minim 5euro. Presupun că opțunea cu resurse de minim 5euro nu este activă pe cont.

Am jucat bonus pocus in my orange si am castigat 30 gb pe care i am putut folosi, dupa aceea am mai jucat si am castigat 50 gb, iar cei 50 gb nu pot sa ii folosesc. Am castigat 300 minute nationale si pot suna in alte retele.

Resursele de la ”BonusPocus” sunt bonificații care pot fi utilizate cu opțiune activată de minim 5euro. Dacă există opțiune activă pe cont, atunci și resursele din bonus se vor putea utiliza.

Dar atenție: ”Nu le poți folosi”.... deși sunt alocate pe număr sau nu pot fi alocate pe număr? Dacă nu le poți aloca pe număr este întrucât ai deja alocat un bonus.

DanielaH
Moderator

@Carol09, s-a rezolvat/ clarificat situația cu bonusul de Internet? Te-au ajutat răspunsurile primite aici?