anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce am nr de fix in abonamentul tv net

Cornelduta
Începător

Am abonament  tv și net  de la telecom  acu e preluat de  oringi  da îmi vine facturare  și un nr de telefon  fix și eu nu dețin  și nici nu am oringi  casa de ct cei tv și net pentru  care plătesc  în rest nr de telefon  am alte rețele  da nu am telefon  fix 

3 Răspunsuri 3

Pololică
#StarMember

Internetul fix este prin modem (cartela SIM) sau prin fibra?

Cand mi s-a oferit internet prin modem si tv prin satelit, modemul avea atribuit un numar de fix (0374.XXX.XXX) pentru consumul de date.

Salutare!

Dacă nu folosești acest serviciu, poți cere închiderea lui și poate găsești înțelegere să se rezolve, mai ales că nu-ți este de folos acest serviciu.

Baftă!

Stai sa nu facem confuzie: ceea ce am detaliat a fost o oferta de fidelizare prin care primeam internet si tv prin DTH (deci nu prin fibra/fir). La internetul fix aveam asociat un numar de fix (0374.XXX.XXX) pe baza caruia faceam trafic. Presupun ca este mai clar acum ce am vrut sa zic. N-am acceptat oferta, dar asta e partea a doua (si alta discutie).

Ceea ce intrebam eu este daca accesul la internet pe care il are colegul este prin router (foarte probabil cu un Huawei B525/535) sau prin fibra. Daca este prin fibra, numarul respectiv se poate inchide (in special daca nu genereaza costuri). Doar trebuie intrebat care sunt modalitatile (sincer vorbind, daca nu costa nimic, nu vad cu ce ar incurca, in special daca nu conecteaza un telefon fix).