anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange mărește preturile abonamentelor servicii fixe

Anonim
Neaplicabil

cu câți abonații va rămâne după majorare

15 Răspunsuri 15

Anonim
Neaplicabil

Pe partea de servicii fixe se vor mari cu 2 euro abonamentele clienților OROC.

Cât despre clienții cu care va rămâne depinde de ce concurenta există în zona și calitatea serviciilor oferite de aceștia.

Acolo unde este monopol Orange nu vor pleca clienții deoarece nu au alternativă.

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Așa este, vor fi majorate probabil pentru unii, care vor primi și notificări. Acestea au început deja să vină. Un lucru destul de neplăcut, dar asta este realitatea. Dar cred că se poate rezolva măcar parțial, dacă suni la ei și încerci să discuți.

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

La Orange o discuție despre majorare abonamente decurge an felul următor ori accepții majorarea orii plecii cei de la Orange nu stau la discuții cu abonații se vede și din numărul de abonații pe care ai au la tv și internetul fix un milion și o sută de mii dar după majorarea asta vor avea abonații la tv și internet subt un milion Orange va ajunge că telekomul sa vândă serviciile fixe că nu vor mai avea abonații 

user_16394349
Începător

am primit si eu astfel de notificare de la Orange 

le-am spus ca nu sunt de acord cu majorarea de pret

si ca vreau sa renunt la contract.

Anonim
Neaplicabil

Ați renunțat sau va făcut alta ofertă 

user_16394349
Începător

a incercat sa faca oferta 

vreau sa renunt la ei 

 

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Ne spuneți și nouă răspunsul oficial.

Cum vor rezolva cerea de reziliere.

Ce oferta v-au făcut?

user_16394349
Începător

1.jpg

J0nna5s
Junior entuziast

Salut,

Asta e situația nu puteți decât să vă reziliați contractul! 
Dar așa vor proceda si ceilalți operatori,un nou mod de creștere a veniturilor.

Pana atunci treceți la altul mai ieftin,fără penalizări,esingura soluție !

Luci_TLM
Cunoscător

Din pacate, toate produsele si serviciile, de orice fel, s-au scumpit. Incepand de la alimente si alte cele. Pentru dezvoltarea infrastructurii, si nu numai, orice provider face investitii. Ele au anumite costuri si se stie ca aparatura electronica si accesoriile profesionale in telecomunicatii sunt extrem de scumpe. Eu sunt foarte multumit de serviciile Orange si in speranta ca acei 2 euro ceruti in plus se vor aloca dezvoltarii retelei, ridic mana sus pentru ,,Sunt de acord". Poate voi fi judecat dar trebuie sa fim realisti ca, decand e lumea, au existat produse si servicii pentru toate buzunarele. Fiecare decide pentru el.

BlackWolf
Senior certificat

Notificarea primita de mine a ajuns virala pe tot internetul, site-uri, Gadget.ro, Facebook, grupuri...etc. Bravo Orange, să-mi mai măriți abonamentele...🤣

Am făcut o solicitare de anulare a maririi și acum sa vedem ce se rezolva când o sa ma contacteze. Sper sa anuleze mărirea, ca dacă nu, deja nu prea mai e rentabil și voi fi nevoit sa pun și porcăriuța de televiziune prin fibră de la Digi... Că la cât mă uit eu la tv...

https://comunitate.orange.ro/t5/factur%C4%83/majorare-pret-abonamente-orange/td-p/142928

Raul89
Junior entuziast

Plecați toți de la mafioți, la clienții noi le da ofertă bune, la cei vechi le mărește cu 2 euro 

 

Eu am făcut cerere și plec de la gunoaiele portocali 🤮

 

Digi are ofertă bune 😏 și încă ceva plecați în masă de la Orange și nu ne mai întoarcem și dacă da gratuit, să îi mănânce falimentul 😈

Anonim
Neaplicabil

Digi are oferte bune.

Partea cu semnalul nu e prea buna in general și acoperirea 5G lasă de dorit.

Orange este peste Digi cel puțin deocamdată (viitorul apropiat) .

 

O748879781
Explorator

Dacă tot vor să de-a dovada de corectitudine.......corect ar fi ca la modificarea abonamentului să vină și cu o ofertă.

 

Cel puțin așa ne-a învățat de-a lungul timpului.