anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Concurs! Topicul lunii – un sezon nou, cu noi idei

GeorgianaD
Moderator

Curiozitatea ta poate să fie recompensată!

Cu alte cuvinte, mergem mai departe cu topicul lunii și începem cel de-al doilea sezon prin care lunar premiem cu un voucher în valoare de 100 euro autorul topicului cu cel mai mare impact în Comunitatea Orange din luna respectivă.

 

Dacă ți-am stârnit interesul, te invităm să împărtășești cu noi idei și sfaturi!

 

Iată ce au zis doi dintre câștigătorii din primul sezon:

Dacă inițial a fost o curiozitate personală, mă bucur că s-a transformat într-o provocare utilă tuturor celor implicați.” – FLo1

Mi-am propus să vă aduc o noutate în fiecare luna și îi încurajez și pe restul să o facă. “ – RafaHelper

Pentru mai multe detalii, te rugam să consulți regulamentul de aici. Campania se desfășoară în perioada 1 aprilie 2024 – 30 septembrie 2024.

Te asteptam in #Comunitate cu noutăți și informații interesante! 

topicul lunii.PNG

 

21 Răspunsuri 21

Nu ne-ai spus de la inceput faptul ca in familie exista o agenda comuna sau un cont gmail cu servicii de sharing pe telefoane multiple. In aceasta situatie, se schimba un pic problema. Am auzit de serviciile google de creare de grup de familie care s-ar completa in functionare cu aplicatia Family Link tot de la google in cazul in care exista si telefoane pentru copii pentru a fi gestionate agenda, aplicatii etc. Documenteaza-te si pentru aceasta solutie si eventual daca totusi o incerci, sa ne spui detalii la final. O zi frumoasa va doresc

dragosbrm
Explorator entuziast

Super! Mulțumim mult! 

fets
Începător

Bună Comunitate Orange ❣️

Stiati ca Emblema 📱de pe spatele teleponului vostru Iphone este de fapt un buton touch 🤯

Accesează: Configurari - Accesibilitate - Apasare spate (ultima optiune) & alege ce optiune vrei sa accesezi rapid 🧐

Eu personal am setat Camera 📸 si Lanterna 🔦 Tu ce opțiuni vei alege? 🌈

Salut,

Nu este un buton touch. Crede-ma. Nu este. Daca ar fi fost, nu ar mai fi functionat cu huse adaugate pe spatele telefonului (ma refer evident la cele care acopera si logo-ul, ca sa nu existe niciun fel de confuzie). 

Daca te uiti la orice dezasamblare hardware, o sa intelegi la ce ma refer. Nu exista niciun fel de hardware pentru acel logo. Altfel spus, e doar un logo. De asemenea, acea functionalitate nu are legatura directa cu logo-ul in sine. Adica poti sa folosesti acea functie si in proximitatea acelui logo. Mai exact, poti sa dai tap oriunde pe spatele telefonului si va face acelasi lucru.

Deci, nu, nu e un buton sensibil la atingere, si cu siguranta nu are legatura cu logo-ul gravat pe spate.

Mai mult, sunt si telefoane cu Android care au functia asta. Si, la fel ca in cazul Apple, nu au niciun fel de “buton tactil” pe spate.

Client Orange

匿名
Junior entuziast

Buna,

Mulțumim pentru informația oferita.

O funcție foarte utila.

 

striker007
Începător

O companie onorabila: ofera ceva de valoare chiar si pentru saraci si primesti ceva de valoare. Nu ca la telekom unde se primesc doar bogatii si unde saracii n-au ce cauta. Da telekom incurajeaza ideile fixe Orange da telefon fix pana si celui care nu-si permite sa si-l ia(din prima)...

DanielaH
Moderator

Salut tuturor!

Câștigătorul lunii aprilie este @RafaHelper cu cel mai comentat și apreciat topic -  Test pe "nevazute", care poza iti place mai mult?

Felicitări!

Vă așteptăm pe toți și în luna mai cu alte subiecte de interes.